Szukaj
Close this search box.
sophos encryption secure business critical data

Sophos Central Device Encryption - Łatwe zarządzanie szyfrowaniem całego dysku

Każdego roku miliony laptopów są zagubione, kradzione lub gubione; Wiele z nich zawiera ważne i wrażliwe dane. Szyfrowanie całego dysku jest podstawową pierwszą linią obrony w celu ochrony danych w każdym z tych zdarzeń. Sophos Central daje możliwość zarządzania szyfrowaniem całego dysku z jednego, zintegrowanego, internetowego centrum zarządzania.

Zabezpieczanie danych i zachowanie zgodności z przepisami

Większość mobilnych profesjonalistów nosi laptopy zawierające poufne informacje firmowe. Same hasła nie chronią danych. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa danych w spoczynku jest szyfrowanie dysku twardego komputera. W ramach wymagań dotyczących zgodności prawdopodobnie będzie można sprawdzić, które komputery w organizacji są szyfrowane. W przypadku zgubionych lub skradzionych laptopów organizacje muszą również przedstawić dowód, że te brakujące urządzenia są zaszyfrowane.

Rozwiązania Sophos z Lizard

Lizard jest platynowym Partnerem Sophos. Nasi eksperci służą profesjonalnym wsparciem w wyborze programu antywirusowego i pomagają we wdrożeniach oraz bieżącej obsłudze zakupionego rozwiązania.

sophos

Sophos Encryption dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Szybkie wdrożenie

Sophos Central Device Encryption umożliwia centralne zarządzanie funkcją BitLocker w systemie Windows i natywnym szyfrowaniem urządzeń w systemie macOS FileVault. Dzięki zarządzaniu opartemu na sieci Web Sophos Central nie ma serwera do wdrożenia i nie ma potrzeby konfigurowania serwerów kluczy zaplecza. Możesz wdrożyć i rozpocząć zabezpieczanie danych w ciągu kilku minut. W przypadku obecnych klientów Sophos Central Intercept X nie jest wymagany dodatkowy agent. Wdrożenie bezprzewodowe oznacza, że wystarczy kilka kliknięć, aby wypchnąć nowe zasady szyfrowania. Pozwala też łatwo zabezpieczyć dane na zdalnych laptopach.

Bezpieczne udostępnianie dokumentów

Bez wysiłku udostępniaj pliki, wiedząc, że pozostają bezpieczne. Za pomocą kilku kliknięć użytkownicy mogą utworzyć plik chroniony hasłem bezpiecznie zawarty w opakowaniu HTML 5. Zaszyfrowane pliki mogą być otwierane tylko przez odbiorcę z poprawnym hasłem, wystarczy przeglądarka internetowa i ważne hasło, aby uzyskać dostęp do dokumentów. Ponadto dodatek programu Outlook umożliwia użytkownikom szyfrowanie załączników wiadomości e-mail przed udostępnieniem ich współpracownikom wewnętrznym lub zewnętrznym.

Ujednolicony interfejs zarządzania

Zarządzaj polityką szyfrowania, kluczami szyfrowania, a także wszystkimi niezbędnymi zasadami bezpieczeństwa za pomocą Sophos Central, zintegrowanej konsoli zarządzania opartej na sieci Web. Sophos Central zapewnia intuicyjny widok dla wszystkich produktów zabezpieczających Sophos

Bezpieczne odzyskiwanie kluczy za pośrednictwem naszego portalu samoobsługowego

Sophos Central Self Service pozwala użytkownikom odzyskać własne klucze odzyskiwania pełnego szyfrowania dysku. Pomaga to użytkownikom szybciej wrócić do pracy bez konieczności kontaktowania się z działem pomocy technicznej, oszczędzając czas i zasoby IT.

#MyWiemyJakToZrobić!

Sophos Encryption - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Jak oceniasz tę stronę?