Szukaj
Close this search box.

Usługi chmury dla firmy - migracja, administracja

Usługi chmury informatycznej

Firmy w dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej szukając oszczędności, coraz częściej poszukują gotowych, kompletnych i bezpiecznych usług dostępnych w każdym czasie i w każdym miejscu. Skalowalnych do bieżących potrzeb operacyjnych i możliwości ekonomicznych, rozliczanych w modelu płać tylko za to, z czego korzystasz.

Istnieją dwa scenariusze działań:

  • Nowa usługa, nowe rozwiązanie informatyczne niestosowane wcześniej w firmie
  • Migracja usług do chmury już użytkowanych przez firmę . Najczęściej z powodu konieczności dokonania wydatków inwestycyjnych, kosztów dalszego utrzymywania systemu lub konieczności zatrudnianie wykwalifikowanych, drogich służb IT.

Jesteśmy merytorycznie przygotowani do wykonania dla Państwa całego procesu prac, które umożliwią Państwu podjęcie decyzji i przeniesienie danych do chmury lub wykupienie nowych usług w chmurze.

#MyWiemyJakToZrobić!

Migracja do chmury z Lizard

Gdy już się zdecydujesz , że chcesz korzystać z nowoczesnej platformy komunikacyjnej Microsoft 365 lub jeśli zdecydujesz , że chcesz korzystać z mocy obliczeniowej czy serwerów umieszczonych w chmurze  Microsoft Azure, Wasabi platformie AWS lub Google Cloud Platform z pewnością zdasz sobie sprawę, że łatwo to już było teraz trzeba kupić odpowiednią usługę chmury. Subskrypcję, która musi odpowiadać Twoim potrzebom oraz przy okazji dobrze by było zoptymalizować koszty. Warto kupić i cieszyć się dostępnością usług Microsoft Azure, Microsoft 365, AWS, GCP wiedząc , że oszczędzasz, zachowując przy tym maksimum potrzebnej Tobie funkcjonalności.
Można uczyć się samemu pakietów, subskrypcji , przeglądać całą masę porównań a można zapytać nas o konsultację , może zrobić to zwykły użytkownik jak i administrator systemów IT , który ma inne sprawie na głowie niż zoptymalizować zakupy i uczyć się tysięcy pozycji cennikowych. Doradzimy i jeśli klient zechce , sprzedamy odpowiedni produkt adekwatny do potrzeb , określimy terminy i sposoby płatności, czas obowiązywania subskrypcji, rezerwacje zasobów aby uzyskać dodatkowe zniżki. Usługi migracji danych do chmury z Lizard to gwarancja bezpieczeństwa i jakości.

Profesjonalne doradztwo rozwiązań chmurowych dla firm

Usługi migracji do chmury

#MyWiemyJakToZrobić!

Planowanie i ofertowanie rozwiązań chmurowych

  • Wykonanie audytu obecnych rozwiązań i przyszłych potrzeb, określenie celu,
  • Opracowanie koncepcji optymalizacji rozwiązania,
  • Planowanie wdrożenie,
  • Oferta na konkretne rozwiązania, projekt techniczny.

Migracja do chmury – zakres prac

  • Oferta na konkretne rozwiązania, projekt techniczny,
  • Techniczna realizacja wybranej koncepcji w oparciu o hostowanie domen, aplikacji, szaf, wirtualnych serwerów, serwerów fizycznych,
  • Wirtualizacja starych i nowych środowisk oparta na VmWare i Hyper-View,
  • Realizacja projektu migracji lub uruchomienia nowych usług,
  • Prace techniczne, konfiguracje,
  • Backup rozwiązania.

Dokumentacja i odbiór

  • Dokumentacja powykonawcza,
  • Polityki bezpieczeństwa,
  • Procedury postępowania,
  • Instrukcje.

Utrzymanie środowiska chmury

Administrator chmury serwerowej

Decydując się na wybór usług chmury prywatnej lub Azure czy AWS zakładasz z pewnością, że przygotowany dla Ciebie system będzie pracował długo i bezawaryjnie. Oczekiwanie to można skierować do sprzętu, który z pewnością Cię nie zawiedzie, a jeśli skorzystasz z odpowiednich napraw sprzętowych.

Jednak systemy dedykowane to systemy serwerowe szyte na miarę dla Ciebie i Twoich aplikacji, oznacza to, że systemy te zmieniają się w czasie wraz z otaczającą je rzeczywistością, rozbudową aplikacji, update systemów lub aplikacji, zwiększaniem oczekiwania na wydajność. Zapewnienie tych wszystkich warunków jest spełnione dopiero wtedy gdy będziesz korzystał z doświadczonych administratorów. Budujemy całą infrastrukturę, serwery, sieci, bezpieczeństwo właśnie po to aby Twoje aplikacje biznesowe mogły pracować szybko, wydajnie, bezpiecznie. Zapewnienie wszystkich tych parametrów wymaga pracy inżynierów.

W dzisiejszych czasach, gdy jest moda na usługi chmury prywatne czy też publiczne, nie wszystkie firmy mogą migrować wszystkie swoje zasoby do zewnętrznych DataCenter. Przykładowo zakłady produkcyjne nie są w stanie tego zrobić, co prawda mogą migrować do chmury systemy pocztowe czy plikowe, ale już systemy produkcyjne w zasadzie muszą być na miejscu, podobnie jest przy aparatach diagnostycznych.

Wydajne zarządzanie chmurą hybrydową jest bardzo zaawansowanym procesem, łączącym zasoby prywatne z zasobami zgromadzonymi w chmurze, to wiele aspektów bezpieczeństwa, wygody i możliwości pracy.

Przechowywanie danych w chmurze

#MyWiemyJakToZrobić!

Przechowywanie danych w chmurze

Przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej odbywa się przez ich umieszczanie na serwerach zdalnych, które są dostępne online, eliminując potrzebę wykorzystania dysków twardych czy serwerów w miejscu pracy. Operatorzy tych serwerów odpowiedzialni są za ich utrzymanie, aktualizowanie oprogramowania, zapewnianie stabilnych warunków operacyjnych i ochronę przed zdarzeniami losowymi lub nieuprawnionym dostępem.

Przechowywanie danych w chmurze daje liczne korzyści, w tym z dostępnością rozległej przestrzeni dyskowej, możliwością dostępu do danych z dowolnego miejsca i urządzenia oraz łatwością w udostępnianiu ich innym. Taka forma przechowywania jest popularna wśród indywidualnych użytkowników i przedsiębiorstw. W chmurze można trzymać różnorodne pliki cyfrowe, takie jak dokumenty, zdjęcia, filmy, muzyka i elektroniczne książki. Używanie chmury jest prostsze, ponieważ nie wymaga fizycznych nośników danych.

Zarządzanie danymi jest bardzo sprawne, pliki mogą być łatwo przesyłane pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi. Dostęp do danych przechowywanych w chmurze mają wyłącznie osoby z odpowiednimi uprawnieniami, co sprzyja efektywnej współpracy i elastyczności w pracy zdalnej. 

Usługi chmury obliczeniowej

  • Planowanie przedsięwzięć i inwestycji do realizacji za pomocą doboru najlepszych elementów i dostawcy chmury obliczeniowej
  • Wykonanie migracji , konfiguracja i wdrożenie potrzebnych Klientowi elementów i usług z chmury publicznej
  • Optymalizację zasobów subskrypcji i monitoring kosztów zużycia
  • Administrację systemami umieszczonymi w chmurze obliczeniowej, bieżące dbanie i doglądanie systemów, reagowanie na awarie i inne problemy powstające przy użytkowaniu usług z chmur obliczeniowych
  • Integracja chmur obliczeniowych z systemami On-premise czyli budowa chmur obliczeniowych hybrydowych
  • Prace administracyjne, monitoring, update elementów użytkowanych systemów
  • Administracja bezpieczeństwem wykorzystywanych serwisów
  • Zarządzanie i administracja środowiskami hybrydowymi

Rodzaje usług chmury obliczeniowej

Dostawcy publicznej chmury obliczeniowej to nowoczesne platformy świadczące usługi:

  • SaaS (Software as a Service) – oprogramowanie jako usługa
  • PaaS (Platform as a Service) – platforma jako usługa
  • IaaS ( Infrastructure as a Service) – infrastruktura jako usługa

Chmura obliczeniowa – dostawcy usług

Najwięksi dostawcy publicznej chmury obliczeniowej znajdują się w ofercie Lizard są to:

  • Amazon, produkty chmury obliczeniowej sprzedaje pod marką AWS czyli Amazon Web Services
  • Microsoft, który swoje produkty chmury obliczeniowej sprzedaje pod marką Azure
  • Google, który swoje produkty sprzedaje pod marką GCP czyli Google Cloud Platform
  • Wasabi – tania chmura obliczeniowa Wasabi Hot Cloud Storage

Chmura hybrydowa

Chmura hybrydowa to model rozwiązania it, łączącego chmurę prywatną z chmurą publiczną, umożliwiając zarządzanie danymi i aplikacji między nimi. W tym rozwiązaniu, firmy mogą korzystać zarówno z zalet chmury publicznej, takich jak elastyczność, skalowalność oraz optymalizacja kosztów, jak i z bezpieczeństwa oraz personalizacji usług it, które oferuje chmura prywatna.

Przechowywanie danych w chmurze hybrydowej pozwala firmom na zwiększenie wydajności swojego środowiska IT, umożliwiając równocześnie stosowanie indywidualnych rozwiązań bezpieczeństwa i zarządzania danymi. Ważną cechą chmury hybrydowej jest możliwość płynnego przenoszenia procesów, aplikacji i danych między dwoma rodzajami chmury, co zapewnia większą elastyczność i potencjał administracji danymi.

Dodatkowo, chmura hybrydowa sprzyja innowacyjności przedsiębiorstw, umożliwiając szybsze wprowadzanie na rynek nowych produktów i usług, oraz ułatwia dostosowanie się do zmieniających się warunków rynkowych i regulacji prawnych, co jest szczególnie istotne w dynamicznym środowisku biznesowym.

Usługi chmurowe dla biznesu - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Usługi chmurowe - pytania i odpowiedzi

W obszarze technologii informatycznych, termin „chmura” odnosi się do zbioru fizycznych serwerów i urządzeń, które służą do przechowywania danych i aplikacji dla firm i organizacji. To rodzaj centralnego składowiska informacji, które, pomimo nazwy sugerującej lekkość i ulotność, w rzeczywistości skupia się na rzeczywistych, konkretnych maszynach. Te serwery mogą być rozlokowane w różnych miejscach na całym globie. Korzystanie z chmury polega na nawiązywaniu komunikacji z tymi serwerami, aby uzyskać dostęp do zarchiwizowanych danych. Dostawcy usług chmurowych udostępniają te usługi klientom na zasadzie zakupu przestrzeni lub na zasadzie subskrypcji licencji. Ponadto, odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych informacji. Rynek usług chmurowych jest w dużej mierze kontrolowany przez kilka znaczących firm, które inwestują znaczne środki w rozbudowę i utrzymanie swojej infrastruktury. Wybór odpowiedniego dostawcy usług chmurowych jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu przez przedsiębiorstwo.

Z naszych doświadczeń wynika, że wszystkich trzech wiodących na Świecie dostawców usługi chmury obliczeniowej ma wiele zalet, wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tego co tak naprawdę mamy osiągnąć. Wybór może okazać się trudny zwłaszcza, gdy nie jesteś wyspecjalizowanym fachowcem w ocenie tego typu rozwiązań. Dlatego my wiemy jak to zrobić i pomożemy Ci wybrać to co będzie dla Ciebie najlepsze.

 

Powierzenie swoich danych profesjonalnej firmie informatycznej jest kluczem do sukcesu. Wdrożenie rozwiązań chmurowych w firmie wymaga najwyższej jakości i dbania o każdy szczegół. Jakie korzyści przynoszą usługi chmurowe?

  • Zmniejszenie wydatków dzięki subskrypcjom
    Organizacje mogą korzystać z zaawansowanych narzędzi chmurowych, co często jest poza zasięgiem możliwości mniejszych firm. Usługi chmurowe wykluczają potrzebę opłat związanych z amortyzacją serwerów, od licencji po zabezpieczenia i odnowienie sprzętu.
  • Elastyczność skalowania usług chmurowych
    Chmura pozwala na dostosowanie usług do zmieniających się wymagań rynkowych. Firmy nie muszą inwestować w dodatkowy sprzęt dzięki elastycznym modelom subskrypcji, które dopasowują zasoby do aktualnych potrzeb. Potrzebujesz więcej mocy obliczeniowej na potrzeby projektu? W chmurze Azure możesz łatwo zwiększyć zasoby i zmniejszyć je, gdy zapotrzebowanie spada, co przekłada się na optymalizację kosztów.
  • Obniżenie kosztów na infrastrukturę fizyczną
    Dla firm, szczególnie mniejszych, które przechodzą na chmurę, najbardziej widoczną zaletą jest zmniejszenie wstępnych wydatków. Niezależne utrzymanie infrastruktury IT, w tym nabycie sprzętu i oprogramowania oraz ich utrzymanie i serwis, może być kosztowne. Chmura zmniejsza te koszty, oferując płatności tylko za używane zasoby, co pozwala uniknąć wydatków na drogą infrastrukturę.
  • Elastyczność w zarządzaniu zasobami IT
    Chmura oferuje możliwość dostosowania IT do obecnych potrzeb, od dyskowej przestrzeni po moc obliczeniową, co pozwala na efektywne zarządzanie finansami i zasobami w zależności od sezonowości lub szybkiego rozwoju firmy.
  • Dostęp do danych
    Chmura umożliwia dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi, co ma znaczenie dla firm z pracownikami zdalnymi lub rozproszonymi globalnie. Współpraca nad dokumentami bez względu na lokalizację sprzyja produktywności i efektywności.
  • Ochrona danych w chmurze
    Rozwiązania chmurowe dostarczają zaawansowanych opcji zabezpieczeń, które są kluczowe dla firm z ograniczonymi zasobami na kompleksowe systemy bezpieczeństwa IT. Regularne backupy, szyfrowanie i zaawansowane protokoły chronią przed utratą danych i cyberzagrożeniami.
  • Niemal niezawodność systemów
    Chmurowe serwery z szybkimi dyskami zwiększają elastyczność i przyspieszają aplikacje, zachowując wydajność nawet pod dużym obciążeniem. Uruchamianie systemów w chmurze jest szybkie, z kluczowymi aplikacjami dostępnymi online prawie od razu.
  • niższy koszt utrzymania danych w chmurze w porównaniu do utrzymania serwerów fizycznych,
  • bezpieczeństwo sieci i systemów- zadbaj o bezpieczeństwo danych firmy i zapobiegaj atakom,
  • backup danych- przywróć sprawnie kopie zapasowe, dzięki dopasowanych usługom backup,
  • systemy wysokiej wydajności
  • sprawny przepływ danych
  • kontrola systemu i sieci
5/5 - (21 głosów)