Szukaj
Close this search box.

Obsługa informatyczna dla firm

Opieka informatyczna Twojej firmy

Opieka informatyczna dla firmy to usługa, która polega na utrzymaniu sprawności systemów informatycznych i zapewnieniu pomocy technicznej w razie potrzeby. Może ona obejmować szeroki zakres działań, takich jak monitoring systemów, aktualizowanie oprogramowania, rozwiązywanie problemów technicznych, tworzenie kopii zapasowych danych, zabezpieczanie sieci i urządzeń przed atakami oraz wiele innych.

Opieka informatyczna jest ważnym elementem zapewniającym sprawność i niezawodność systemów informatycznych w przedsiębiorstwie, co pozwala na lepsze wykorzystanie ich potencjału i zwiększenie efektywności działania.

#MyWiemyJakToZrobić!

Opieka informatyczna z Lizard

W Lizard zajmujemy się kompleksową obsługą informatyczną firm dzięki szerokiemu zakresowi kompetencji. Współpracujemy również z działami IT danych firm, gdzie dzięki outsourcingowi usług it możesz zoptymalizować koszty. Jednocześnie masz wsparcie specjalistów i ekspertów z konkretnej dziedziny IT.

Obsługujemy użytkowników lokalnie i zdalnie, administrujemy serwerami, maszynami wirtualnymi, bazami danych, aplikacjami, pocztą elektroniczną oraz treściami tworząc dedykowane dla Ciebie środowisko pracy grupowej.

Obsługa IT w Warszawie i całej Polsce

Obsługa informatyczna dla firm funkcjonujących w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i innych polskich miastach oznacza z naszej strony kompleksowe wsparcie techniczne. Zlecając nam tę usługę klienci nie muszą wzywać już żadnych innych specjalistów. Nasz zespół upora się z każdą usterką oraz z każdym wyzwaniem postawionym w ramach rozwiązań informatycznych. Proponowana przez nas obsługa IT to przede wszystkim elastyczne dopasowanie się do każdego klienta.

#MyWiemyJakToZrobić!

Obsługa informatyczna dla firm

#MyWiemyJakToZrobić!

Opieka informatyczna dla firm ITO

Dzięki usługom ITO Twoja firma osiąga dodatkowe wartości, niedostępne gdy posiada się tak zwany in-house IT. 

Opieka informatyczna dla firm w formie outsourcingu polega na zewnętrznym powierzaniu pewnych funkcji IT specjalistycznym firmom oferującym tego typu usługi. Celem jest przede wszystkim oszczędność kosztów, zyskanie dostępu do zaawansowanej wiedzy technicznej oraz poprawa efektywności i jakości świadczonych usług IT. Dzięki opiece informatycznej od Lizard, możesz poświęcić czas na rozwój swojego biznesu. #MyWiemyJakToZrobić!

Obsługa informatyczna – zalety

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych zalet, jakie niesie za sobą obsługa informatyczna w naszym wykonaniu. Mamy już bogate doświadczenie w tego typu zleceniach i zyskaliśmy spore grono zadowolonych klientów. Zajmując się obsługą informatyczną firm, śledzimy na bieżąco różnego rodzaju nowinki techniczne, które wprowadzamy również u naszych klientów.

Obniżenie (ograniczenie) kosztów

Wraz ze zmniejszaniem etatów zmniejszeniu ulegają kwoty przeznaczone na wynagrodzenie, zabezpieczenie socjalne, emerytalne i chorobowe, przedsiębiorstwo nie ponosi również kosztów urlopów, zwiększania kwalifikacji personelu a przede wszystkim kosztów utrzymania jego stanowiska pracy,

Efektywne wykorzystanie czasu pracy

bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy. W przeciwieństwie do pracownika zatrudnionego na etacie firma w ramach outsourcingu pracuje wtedy, gdy jest coś do zrobienia. Nie liczy godzin nadliczbowych, a jeśli istnieje taka potrzeba – pracuje również w soboty i niedziele,

Brak konieczności inwestycji w infrastrukturę IT

może wpłynąć na wyraźne zmniejszenie wysokość inwestycji, bo płacisz za usługę, a nie musisz inwestować w infrastrukturę. W każdym razie nie ma potrzeby natychmiastowego i trwałego angażowania kapitału firmy w sferę obsługiwaną przez outsourcing,

Powierzenie sekcji IT firmy grupie fachowców

powierzenie części firmy grupie fachowców, którzy wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem przewyższają zwykle naszych pracowników,

Stabilność obsługi it

uzyskamy większą stabilność opieki nad powierzonym majątkiem i funkcjami organizacyjnymi naszej firmy – brak uzależnienia od choroby, urlopu, opieki nad dzieckiem,

Eksperci IT w zasięgu ręki

możliwość korzystania z usług ekspertów o dużym doświadczeniu i fachowości, których zatrudnienie byłoby zbyt drogie i nieracjonalne,

Wykorzystanie know how

umowa z firmą outsourcingową to więcej niż zatrudnienie pojedynczego fachowca. Specjalista skierowany do współpracy z przedsiębiorstwem korzysta z całej wiedzy zgromadzonej w firmie doradczej, z firmowych baz danych oraz z porad innych ekspertów,

Optymalne zarządzanie etatami

możliwość obejścia blokady etatów. Przy wykonywaniu pracy specjalista korzysta ze stanowiska pracy, oprzyrządowania i oprogramowania firmy outsourcingowej,

Twoi managerowie mają czas na pracę opracyjną

uwalnia menadżerów od czasochłonnych czynności administracyjnych i umożliwia koncentrację uwagi na podstawowej działalności firmy,

Zwiększenie wydajności firmy

pomaga w zwiększaniu wydajności wszystkich komórek organizacyjnych firmy, dzięki oddelegowaniu rutynowych i czasochłonnych zadań na zewnątrz,

Gwarancja wysokiej jakości usług

zapewnia wysoką jakość usług na podstawie dotychczasowe doświadczenia oraz specjalizację firm świadczących omawiane usługi,

Aktualizacja systemów

ryzyko starzenia się technologii spada na barki firmy outsourcingowej,

Support IT

wsparcie telefoniczne, możliwość korzystania z najnowszych osiągnięć z dziedziny przesyłania usług teleinformatycznych itp.

Koncentracja na strategicznych działaniach firmy

koncentracja na umiejętnościach firmy, które zapewniają jej przewagę konkurencyjną,

Oszczędność czasu i zasobów

optymalizacja kosztów i czasu operacyjnego pracowników w swojej firmie

Obsługa it dla firm - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Obsługa informatyczna - pytania i odpowiedzi

Oczywiście! Świadczymy bardzo szeroki wachlarz usług IT. Zapewniamy pomoc dla użytkownika, administrujemy sieciami, serwerami, chmurami w dowolnej lokalizacji.

Zakres naszych usług obejmuje także cyber bezpieczeństwo, aktualizację systemów, opiekę nad infrastrukturą IT. Oferujemy monitoring systemów i sieci informatycznych oraz planowanie i koordynację pracy działu IT. Pomagamy rozwiązywać problemy o różnym stopniu skomplikowania.

Wiemy, że nasi klienci ‒ firmy zróżnicowane pod kątem wielkości i specyfiki działania, mają różne oczekiwania dotyczące obsługi IT. Wychodzimy temu naprzeciw.

Przygotowaliśmy pakiety dedykowane niewielkim biznesom, jak i tym, które potrzebują kompleksowego, zaawansowanego wsparcia z zakresu zarządzania systemami informatycznymi. Proponujemy między innymi dedykowane pakiety obsługi it, od podstawowej po obsługę 3 linii wsparcia zespołu certyfikowanych ekspertów it.

Już od ponad 25 lat świadczymy kompleksowe, dostosowane do potrzeb różnych firm usługi. Zapraszamy do współpracy!

W zasadzie każdej wielkości firma jest naszym klientem:

Obsługujemy małe biura rachunkowe, większe firmy handlowe, wielodziałowe firmy budowlane, korporacje i oddziały korporacji. Będzie łatwiej powiedzieć, obsługujemy wszystkich!

Poziom obsługi informatycznej firmy ma duży wpływ na jej funkcjonowanie, cyberbezpieczeństwo oraz wydajność pracowników. Wybierając zewnętrzną firmę it, należy więc przeanalizować kilka kwestii.

W pierwszej kolejności warto dokładnie określić potrzeby biznesu, przemyśleć, na jakich usługach i na jak dużym wsparciu Ci zależy.
Dobrą praktyką jest skontaktowanie się z doradcami danej firmy it, rozmowa na temat oczekiwań, poznanie zarysu oferty, wysłuchanie propozycji.
Bardzo ważne są także kompetencje zespołu. Sprawdź, jakie doświadczenie mają specjaliści, czy firma zapewnia wsparcie fachowców z różnych dziedzin IT, czy w zespole są certyfikowani specjaliści.
Kolejna kwestia to weryfikacja doświadczenia firmy, partnerów, z jakimi współpracuje, filarów.

Firma it Lizard na rynku działa już 25 lat, na koncie mamy wiele projektów, a nasz zespół tworzą certyfikowani specjaliści z wielu dziedzin. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Na cenę obsługi IT wpływa oczywiście zakres usług. Pakiet obejmujący wyłącznie helpdesk zdalny będzie tańszy niż ten, który zapewnia obsługę z zakresu cyberbezpieczeństwa, administrację usługami chmurowymi i serwerami. Natomiast pakiet gwarantujący wsparcie ekspertów it to rozwiązanie najbardziej zaawansowane.

Ceny obsługi informatycznej firm wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy miesięcznie. Wiele zależy od zakresu usług i ich jakości (niska cena może wiązać się z obsługą na niskim poziomie), od profilu i wielkości firmy korzystającej z outsourcingu czy specyfiki projektów.

Kolejne czynniki wpływające na cenę obsługi IT to:

  • liczba pracowników korzystających z pomocy firmy IT,
  • liczba serwerów wirtualnych i fizycznych oraz liczba systemów i urządzeń objętych wsparciem IT,
  • czynniki jakościowe.

Podsumowując, koszt obsługi informatycznej firm będzie wzrastał wraz ze złożonością projektu, potrzebami i wielkością firmy korzystającej ze wsparcia IT. W Lizard każdego dnia koncentrujemy się na tym, by zapewnić naszym klientom jak najwyższy poziom obsługi i przejrzyste, uczciwe warunki współpracy.

5/5 - (30 głosów)