Szukaj
Close this search box.

Chmura Amazon Web Services - migracja, wdrożenie, administracja

Chmura AWS

AWS czyli Amazon Web Services to publiczna Chmura obliczeniowa oferująca usługi typu : SaaS (Software as a Service), PaaS (Platform as a Service), IaaS ( Infrastructure as a Service). Jest to jedna z trzech największych platform tego typu i obecnie jest numerem 1 na Świecie.

Usługi oferowane przez AWS są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom związanych ze skalowalnością, bezpieczeństwem, dostępnością. Jednak dobór i konfiguracja , zestawienie w całość oferowanych przez AWS usług już nie jest taka oczywista i prosta. Warto skorzystać z takiego integratora jakim jest LIZARD aby :

 1. Dobrze, efektywnie i optymalnie kosztowo zaplanować działania w środowisku AWS
 2. Dobrze, sprawnie i efektywnie wykonać migrację ze swojego środowiska lub zbudować nowe środowisko informatyczne w AWS lub zbudować odpowiednią chmurę hybrydową.
 3. Dobrze , bezawaryjnie użytkować proste lub bardzo skomplikowane środowisko IT zbudowane w AWS lub w postaci chmury hybrydowej
 4. Dobrze monitorować środowisko i koszty, bowiem można sporo zaoszczędzić przy dobrze skonfigurowanych i dobrze zasubskrybowanych usługach.
 5. Dobrze Administrować zbudowane środowisko, bo choćby najlepsze usługi u najlepszego dostawcy same sobie nie zapewnią odpowiedniej konfiguracji, bezpieczeństwa i bieżących zmian pod zmieniające się potrzeby czasu rzeczywistego i zmienności realiów rynkowych
 6. Dobrze zrobiona dokumentacja, bo choć systemy monitorowania są bardzo rozwinięte to każde środowisko It jednak składa się z wielu elementów i warto mieć nad nim kontrole także przez prowadzenie dokumentacji i ewidencjonowaniu zmian i nowych konfiguracji zapewniających bieżącą pracę.

Rozwiązania chmurowe Amazon z Lizard

Najbardziej popularne usługi sprzedawana przez AWS a wdrażane przez nas to:

 • Amazon EC2- Elastic Compute Cloud – serwery wirtualne w chmurze obliczeniowej.
 • Amazon S3 – Amazon Simple Storage Service – Storage dyskowy, obiektowy w chmurze obliczeniowej
 • Amazon EBS – Elastic Block Store – Storage dyskowy , blokowy w chmurze obliczeniowej
 • Amazon RDS – Amazon Relational Database Service – Obsługa baz Danych MS SQL, Oracle, MySQL I inne
 • Amazon VPC – Amazon Virtual Private Cloud – VPN zapewniający prywatny przepływ danych między innymi między elemantami systemu AWS oparty na prywatnych IP.
 • Amazon Web Services to bardzo dużo różnorodnych usług , aby je dobrze dobrać poproś nas o konsultacje.

Chmura Amazon Web Services dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Amazon s3

Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) jest rozwiązaniem do przechowywania danych w formie obiektów, które charakteryzuje się czołową w swojej klasie skalowalnością, dostępnością, bezpieczeństwem i efektywnością. Ta usługa jest dostępna dla firm o każdej wielkości i z różnych sektorów, umożliwiając im przechowywanie i zabezpieczanie nieograniczonej ilości danych dla wielu zastosowań. Do takich zastosowań należą między innymi witryny internetowe, aplikacje mobilne, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych, archiwizacja, aplikacje biznesowe, urządzenia Internetu Rzeczy (IoT) oraz obszerna analityka danych. Amazon S3 oferuje również zaawansowane narzędzia zarządzania, które umożliwiają użytkownikom efektywną organizację, optymalizację i kontrolę dostępu do ich danych, aby sprostać specyficznym wymogom biznesowym, organizacyjnym i regulacyjnym.

 • Amazon S3 jest niezwykle skalowalną usługą IT, która umożliwia przechowywanie i pobieranie dowolnej ilości danych. S3 jest zaprojektowany do obsługi bardzo dużej liczby równoczesnych żądań.
 • Amazon S3 przechowuje dane jako obiekty w pojemnikach zwanych „bucketami”. Każdy obiekt może zawierać dane od 1 bajta do 5 terabajtów.
 • Zapewnia wysoką trwałość i dostępność danych, przechowując kopie danych w wielu lokalizacjach.
 • W zakresie bezpieczeństwa, oferuje zaawansowane funkcje, takie jak szyfrowanie danych oraz kontrola dostępu i tożsamości za pomocą AWS Identity and Access Management (IAM).
 • Użytkownicy mogą wybierać między różnymi klasami przechowywania, takimi jak S3 Standard, S3 Intelligent-Tiering, S3 One Zone-IA, S3 Glacier i S3 Glacier Deep Archive, w zależności od wymagań dotyczących dostępności, trwałości i kosztów.
 • Amazon S3 umożliwia zarządzanie cyklem życia danych, w tym automatyczne przenoszenie danych między różnymi klasami przechowywania w celu optymalizacji kosztów.
 • Łatwo integruje się z innymi usługami AWS, tworząc złożone środowisko IT.

Amazon Web Services - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

5/5 - (5 głosów)