Szukaj
Close this search box.

Chmura Microsoft 365 - migracja, wdrożenie, administracja

Chmura Microsoft 365 / Office 365

Chmura Microsoft 365 to rozwiązanie dla firm, które cenią sobie elastyczność i skalowalność rozwiązań. Dla firm, które łączą różne modele pracy np. stacjonarny w biurze, mobilny, zdalny w domu lub w podróży, czy na pierwszym froncie robót na budowie, linii produkcyjnej i laboratorium.

Popularny Office 365 / Microsoft 365 pozwala na tworzenie treści, bezpieczne ich przechowywanie oraz bezpieczną i szybką komunikację.

System Microsoft 365 to rozbudowane środowisko łączące w sobie cechy platformy komunikacyjnej i pakietu biurowego. Wydajna infrastruktura, stworzona z myślą o zmieniających się potrzebach współczesnego biznesu umożliwia kompleksowe zarządzanie pracą na wszystkich poziomach organizacji przedsiębiorstwa. Dzięki wsparciu specjalistów Lizard migracja do Microsoft 365 w firmie przebiegnie sprawnie i w pełni bezproblemowo. Do każdego wdrożenia podchodzimy indywidualnie, mając na uwadze specyfikę danego środowiska biznesowego.

#MyWiemyJakToZrobić!

Wdrożenie chmury Microsoft 365 z Lizard

Liczba przeniesionych do chmury Klientów, dopasowanie procesu do specyfiki, potrzeb oraz preferencji przedsiębiorstwa to zdecydowanie nasze najmocniejsze strony. Doskonale wiemy, że każde środowisko biznesowe charakteryzuje się odmienną architekturą, dlatego nigdy nie przeprowadziliśmy dwóch identycznych migracji. Punktem wyjścia zawsze jest dokładna analiza obecnej infrastruktury IT, po której wykonujemy harmonogram wdrożenia w firmie. Kolejnym elementem jest transfer wybranych usług na wirtualną platformę wraz ze szkoleniowym wsparciem i doradztwem po wdrożeniowym.

Przenieś swoje usługi Microsoft do chmury, obniż koszty prowadzenia biznesu i zyskaj pełną niezależność – skontaktuj się nami i opowiedz o swoich potrzebach już teraz!

Narzędzia chmury Microsoft 365

Platforma komunikacyjna chmury Microsoft 365 po wdrożeniu zapewnia dostęp do następującej gamy narzędzi:

 • biznesowej poczty elektronicznej Exchange Online,
 • usługi One Drive – wirtualnego dysku sieciowego dla firm,
 • doskonale znanego pakietu biurowego, obejmującego aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, dla systemów operacyjnych Windows, MAC oraz Android,
 • platformy Teams do pracy zdalnej, grupowej oraz wideokonferencji,
 • wewnętrznej bazy wiedzy – SharePoint,
 • dodatków podnoszących poziom bezpieczeństwa platformy,
 • szerokiej bazy nieustannie rozwijanych aplikacji dodatkowych jak: ToDo, Power BI, Planner czy OneNote.

W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, wdrożenie Microsoft 365 w firmie może dotyczyć pełnego pakietu rozwiązań lub wybranych aplikacji wchodzących w skład usługi.

#MyWiemyJakToZrobić!

Doradztwo usług Microsoft 365

Oferta Microsoft to gąszcz możliwości, można wiele skorzystać, ale też wiele zapłacić. Inżynierowie Lizard zapewnią na etapie doboru produktów optymalizacje, wybranie najlepiej spełniających oczekiwania planów zakupowych. Wyjaśnią czym funkcjonalnie różni się dany pakiet i dlaczego warto kupić ten, a nie inny.

microsoft-365

Pakiet Microsoft Office 365

Word – Twórz wspaniale wyglądające życiorysy, biuletyny i dokumenty. Zapraszaj inne osoby do recenzowania i współtworzenia dokumentów w czasie rzeczywistym. Uzyskaj również dostęp do bezpłatnych szablonów, narzędzi do formatowania zgodnych z wymaganiami APA, MLA oraz dodatkowych funkcji zawartych w bezpłatnych dodatkach.

Excel – Porządkuj swoje dane w znajomych arkuszach kalkulacyjnych i skoroszytach — wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie. Twórz nowoczesne wizualizacje danych liczbowych pozwalające wyciągać na ich podstawie wartościowe wnioski. Współpracuj razem z innymi osobami w czasie rzeczywistym, wiedząc, że wszyscy pracują na tej samej stronie.

PowerPoint – Zmieniaj swoje pomysły w atrakcyjne prezentacje, korzystając z profesjonalnych szablonów. Twórz niepowtarzalne prezentacje z użyciem animacji, przejść, zdjęć i klipów wideo online. Współtwórz prezentacje zespołowe w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Microsoft OneDrive

OneDrive to usługa firmy Microsoft w chmurze, która łączy Cię ze wszystkimi plikami. Umożliwia przechowywanie i ochronę plików, udostępnianie ich innym osobom oraz uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego miejsca na wszystkich swoich urządzeniach. W przypadku korzystania z OneDrive z kontem dostarczonym przez firmę lub szkołę jest on czasami nazywany OneDrive dla Firm.

Decydując się na migrację do Microsoft 365, zyskujesz nadprogramową przestrzeń dyskową w swoim wirtualnym schowku OneDrive. W przypadku wdrożenia Microsoft 365 Business Standard otrzymujesz dodatkowo aż 1 TB miejsca na przechowywanie danych oraz oprogramowania w bezpiecznej i szybkiej chmurze internetowej.

Microsoft SharePoint

Organizacje używają programu SharePoint do tworzenia witryn internetowych. W usłudze Microsoft 365 możesz utworzyć witrynę ze strony startowej programu SharePoint. Witrynę zespołu programu SharePoint możesz również uzyskać, gdy tworzysz grupę usługi Microsoft 365 w aplikacji Outlook Online lub w usłudze Microsoft 365. Jeśli jesteś w programie SharePoint Server, możesz utworzyć witrynę zespołu lub wiele innych typów witryn. Te witryny mogą służyć jako bezpieczne miejsce do przechowywania, organizowania i udostępniania informacji oraz uzyskiwania do nich dostępu z dowolnego urządzenia. Potrzebujesz jedynie przeglądarki internetowej, takiej jak Microsoft Edge, Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox. Pobierz aplikację mobilną SharePoint, aby pozostawać w kontakcie za pomocą swoich urządzeń przenośnych.

Chmura Outlook - zarządzanie pocztą i stopkami

Oprogramowanie typu Outlook posiada ręczne dodawanie stopek, można je zróżnicować i ręcznie decydować za każdym razem jaką stopkę wysyłamy. Z pewnością w rutynowych działaniach po prostu będziemy o tym zapominać. Codziennie odczytujemy setki wiadomości e-mail. Bardzo często są one nie zbyt dobrze sformatowane i nie zawierają wszystkich potrzebnych informacji. Okazuje się, że e-mail zgodnie z prawem powinien posiadać stopkę a w niej informacje o naszej firmie takie jak adres , kontakt, dane rejestrowe firmy. Czasem stopki trzeba różnicować w zależności od różnych parametrów np. inne stopki wysyłamy do konkretnego klienta. Stopki można zunifikować i zarządzać nimi z jednego miejsca.

Microsoft Teams dla firm

Korzystaj z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie prowadzenia telekonferencji, dzięki wdrożeniu Microsoft 365 z dostępem do takich narzędzi jak Teams czy Skype dla Firm. Pozwalają one na organizowanie pracy zdalnej nawet dla kilkuset uczestników, bez obaw o wydajność i niezawodność infrastruktury serwerowej.

Microsoft Exchange

Usługa Exchange Online zawiera zaawansowane funkcje ochrony informacji. Skrzynki pocztowe są chronione przez filtry antyspamowe, które również wykrywają złośliwe oprogramowanie. Na podstawie umowy SLA otrzymujesz finansową gwarancję bezawaryjnego działania na poziomie 99,9%, dlatego możesz mieć pewność, że Twoja poczta e-mail będzie zawsze dostępna. Centrum administracyjne programu Exchange umożliwia efektywne zarządzanie organizacją za pomocą łatwego w obsłudze, opartego na sieci Web interfejsu. Zasady dotyczące urządzeń przenośnych pozwalają na tworzenie list zatwierdzonych urządzeń przenośnych, wymuszanie stosowania blokady kodem PIN oraz usuwanie poufnych danych firmowych z utraconych telefonów. Zapewnienie użytkownikom dostępu do firmowej poczty e-mail, niezbędnej do wydajnej pracy, jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

Chmura Microsoft Office 365 dla firm

Chmura Microsoft Office, często znana jako Microsoft 365 (wcześniej Office 365), to pakiet subskrypcyjnych usług i aplikacji oferowanych przez Microsoft, które działają w środowisku chmurowym. Umożliwia to użytkownikom korzystanie z produktów i usług Office z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu. Dawna Chmura Office 365 obsługuje między innymi aplikacje biurowe (Word, Excel, PowerPoint, i Outlook), dysk OneDrive, Microsoft Teams, aplikacje zabezpieczające środowisko IT, narzędzia do automatyzacji i analizy procesów biznesowych (Power Automate i Power BI). Dzięki chmurze Office / Microsoft365, organizacje mogą korzystać z wszystkich zalet tego rozwiązania przy optymalizacji kosztów.

#MyWiemyJakToZrobić!

Jakie korzyści daje migracja do chmury Microsoft?

Decyzja o przeniesieniu stacjonarnego środowiska Microsoft do wirtualnej platformy chmurowej przekłada się na szereg wymiernych korzyści dla przedsiębiorstw. Najważniejsze zalety migracji danych do chmury to m.in.:

 • sprawna komunikacja wewnątrz firmy – także w przedsiębiorstwach o najbardziej rozbudowanej strukturze,
 • niższe koszty użytkowania, łatwiejsze budżetowanie i planowanie wydatków na oprogramowanie,
 • szybsza i bardziej efektywna współpraca poszczególnych zespołów roboczych nad kluczowymi projektami,
 • wydajniejsza organizacja pracy dzięki biznesowej poczcie elektronicznej oraz bogatej gamie narzędzi online,
 • nieograniczony dostęp do najnowszych wersji oprogramowania z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej,
 • łatwe tworzenie interaktywnych prezentacji oraz raportów dzięki nowej aplikacji Sway,
 • pełne bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze,
 • prostota wdrożenia Microsoft 365 w dowolnym języku, z zachowaniem dotychczasowych ustawień na serwerach,
 • Ogromną zaletę migracji do chmury stanowią również komfort oraz pełna dowolność w zakresie transferowania poszczególnych usług.

Administracja chmurą Microsoft 365

Chmura Microsoft 365 to platforma oferująca szeroki zakres usług informatycznych dla firm, w tym aplikacje biurowe, narzędzia do komunikacji i współpracy, a także opcje zarządzania i bezpieczeństwa. Usługa ta pozwala zarządzać i udostępniać zasoby informatyczne z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej.

Nie da się uniknąć administracji usługą Microsoft 365 ( dawniej Office 365) zwłaszcza ustawień dotyczących bezpiecznej poczty, archiwów, uprawnień np. w OneDrive, budowania witryn SharePoint i utrzymaniem tych wszystkich zasobów w kondycji, która umożliwi korzystanie tych usług w bezpieczny dla firmy sposób.

Należy pamiętać, że wszystkie wyżej opisane aspekty dostawca usługi Microsoft 365 przerzuca na użytkownika usługi. Dlatego też Administratorzy Lizard mają stosowną wiedzę i doświadczenie, aby usługa kupiona w chmurze była dla Twojej firmy użyteczna, elastyczna i bezpieczna.

Lista usług wchodzących w administrację chmurą

 • Microsoft Office 365
 • migracja poczty do Mirosoft 365
 • kompleksowe wdrożenie pakietu Microsoft 365
 • konfiguracja i ustawienie komunikatorów Skype oraz Microsoft Teams
 • konfiguracja wirtualnych dysków OneDrive
 • konfiguracja i wdrożenie SharePoint

Migracja do chmury Microsoft Office 365 – zakres działań

Przed wdrożeniem należy wykonać analizę potrzeb i wymagań, co zawiera czynności takie jak planowanie i projektowanie, po czym wdrożenie i dokumentację.

Po wdrożeniu chmury Microsoft, zakres usług obejmuje między innymi:

 • administrację chmurą Microsoft,
 • utrzymanie,
 • update,
 • zarządzanie dokumentacją,
 • zarządzanie polityką danych,
 • rozwój chmury,
 • doradztwo dla administratorów.

Migracja poczty Exchange do Microsoft 365

Przeniesienie usługi Exchange do chmury możliwe jest niezależnie od posiadanej wersji programu – od 2003 do 2019. System pozwala na transfer zarówno niewielkiej liczby kont pocztowych, jak i skrzynek należących do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników. Migracja poczty gwarantuje skuteczność wdrożenia Microsoft 365 w środowisku Exchange również w przypadku maili, kontaktów, kalendarzy oraz wszelkich pozostałych narzędzi i elementów zawartości skrzynek pocztowych.

Wdrożenie pakietu biurowego Microsoft 365 (dawniej Office 365)

Decydując się na migrację do chmury internetowej, masz gwarancję dostępu do najnowszych edycji wszystkich narzędzi wchodzących w skład pakietu biurowego. Przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, zyskujesz pewność pracy na aktualnej wersji oprogramowania, bez konieczności instalowania czegokolwiek w środowisku lokalnym.

Chmura Microsoft 365 - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Chmura Microsoft 365 - pytania i odpowiedzi

Microsoft 365 to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które dążą do efektywnego zarządzania danymi i dalszego rozwoju. Ta platforma została stworzona z myślą o firmach, które łączą różne formy komunikacji i wymiany informacji. Dawniej znana jako Office 365, Microsoft 365 umożliwia stworzenie bezpiecznego środowiska dla organizacji. Dlaczego nastąpiła zmiana nazwy? To dlatego, że zakres funkcji tej platformy chmurowej wykracza już poza tradycyjne „biuro”. Microsoft 365 integruje funkcje chmurowej platformy, narzędzi do komunikacji i zestawu aplikacji do codziennej pracy znanych z pakietu Microsoft Office. Dzięki Microsoft 365 można zwiększyć produktywność zespołu i rozwijać swój biznes.

W dzisiejszym środowisku biznesowym, gdzie przepływ informacji, płynność procesów i efektywność są kluczowe, dbałość o odpowiednie narzędzia jest niezwykle istotna. W erze cyfrowej, w której elastyczność, dostępność i bezpieczeństwo danych są nieocenione, Microsoft 365 jako wszechstronna platforma chmurowa, oferująca dostęp do różnorodnych aplikacji i usług, spełnia potrzeby biznesu.

Chmura Microsoft 365 posiada wiele planów i pakietów dostosowanych do potrzeb uzytkowników. Jako partner Microsoft, posiadamy wiedzę i kompetencje o usługach Microsoft. Zapytaj naszych konsultantów o rozwiązania M365 dla Twojej firmy. Dobierzemy najlepszy pakiet, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Zapraszamy do kontaktu –>

Platforma Microsoft, w tym Microsoft 365, jest zbudowana z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu niezawodności. Jak podaje firma Microsoft, usługi M365 są dostępne przez 99.9% czasu, co więcej Microsoft deklaruje gwarancję finansową.

Przede wszystkim to kompleksowe podejście do każdego problemu informatycznego, przygotujemy strategię oraz wdrożymy oprogramowanie całościowo, a później pomożemy Ci utrzymać środowisko informatyczne zawsze dostępne i bezpieczne.

 • Wieloletnia wiedza i doświadczenie, ponad 1000 wdrożeń dla średnich i dużych firm
 • Elastyczny harmonogram, dopasujemy się do rozwoju Twojej firmy
 • Pakiety usług
 • Wsparcie powdrożeniowe

Tak, jak najbardziej aplikacja Outlook obsługuje domeny poczty e-mail jako element subskrypcji platformy Microsoft 365.

Microsoft OneDrive jest usługą przechowywania danych w chmurze od Microsoftu, która umożliwia użytkownikom zapisywanie, synchronizowanie i udostępnianie różnego rodzaju plików, w tym dokumentów, zdjęć, muzyki i filmów, na różnych urządzeniach. Oferując bezpłatne i płatne poziomy przechowywania, ta usługa jest zintegrowana z pakietem Microsoft Office, co pozwala na edycję dokumentów Office bezpośrednio w przeglądarce lub na urządzeniach mobilnych. Funkcje bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie danych i weryfikacja dwuetapowa, zapewniają ochronę przechowywanych danych. Dodatkowo, OneDrive umożliwia łatwe udostępnianie plików i folderów innym, z opcjami nadawania uprawnień do wyświetlania lub edycji, oraz oferuje możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć i plików z urządzeń mobilnych, co czyni go popularnym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

5/5 - (12 głosów)