Szukaj
Close this search box.
sophos-endpoint

Zabezpieczenie komputerów z Sophos

Sophos Endpoint Protection ułatwia zabezpieczenie systemów Windows, macOS i Linux przed złośliwym oprogramowaniem oraz innymi zagrożeniami.
Ochrona urządzeń końcowych wykorzystuje takie technologie, jak korelowanie danych dotyczących złośliwego ruchu w Internecie z informacjami o zagrożeniach przekazywanymi w czasie rzeczywistym z SophosLabs.
Pozwala to z łatwością zapobiegać atakom, wykrywać je i eliminować.
Polityki korzystania z sieci, aplikacji i urządzeń peryferyjnych towarzyszą użytkownikom w każdym miejscu, a firewalle i urządzenia końcowe wymieniają się informacjami o zagrożeniach za pomocą funkcji

Innowacyjna ochrona

Sophos Endpoint Protection zapewnia nie tylko wykrywanie znanego złośliwego kodu na podstawie sygnatur, ale też koreluje informacje o podejrzanym zachowaniu oprogramowania z danymi o zagrożeniach, pobieranymi z SophosLabs. Złośliwe adresy URL, kod wykorzystujący luki sieci, czy nieoczekiwane wysyłanie danych do centrum command-and-control — dbamy o to, by urządzenia końcowe i dane były zawsze chronione. Efektem jest mniejsza liczba zainfekowanych komputerów oraz lepsza ochrona przed ukierunkowanymi atakami i naruszeniem bezpieczeństwa danych.

Rozwiązania Sophos z Lizard

Lizard jest platynowym Partnerem Sophos. Nasi eksperci służą profesjonalnym wsparciem w wyborze programu antywirusowego i pomagają we wdrożeniach oraz bieżącej obsłudze zakupionego rozwiązania.

sophos

Sophos Endpoint Protection dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Pełna kontrola

Polityka ochrony sieci web, aplikacji, urządzeń i danych może być z łatwością stosowana dzięki integracji z agentem na urządzeniach końcowych i z konsolą do zarządzania.

  • Kontrola sieci Bazujący na kategoriach filtr w sieci firmowej i poza nią
  • Kontrola aplikacji Łatwe blokowanie aplikacji według kategorii lub nazwy
  • Kontrola urządzeń peryferyjnych Zarządzanie dostępem do nośników wymiennych i urządzeń mobilnych
  • Zapobieganie utracie danych (DLP) Ograniczanie nieautoryzowanego przepływu danych za pomocą reguł wbudowanych lub niestandardowych
  • Ochrona przed złośliwym kodem, technologia HIPS i wykrywanie szkodliwego ruchu internetowego
  • Kontrola sieci web, aplikacji, urządzeń i danych na bazie wymuszonego korzystania z reguł polityki bezpieczeństwa
  • Dogłębne oczyszczanie systemu
  • Dostępność rozwiązania Sophos Central bazującego na chmurze lub instalowanego lokalnie oprogramowania Sophos Enterprise Console
  • Automatyczne reagowanie na incydenty dzięki wymianie informacji pomiędzy urządzeniami końcowymi i firewallami.

Niesamowita wydajność

Rozwiązanie Sophos Endpoint Protection jest stale udoskonalane, by zagwarantować najlepszą wydajność. Lekki agent zapewnia użytkownikom ochronę bez spowalniania ich pracy. Aktualizacje bezpieczeństwa mają niewielkie rozmiary (zwykle mniejsze niż 30 kB), dlatego nie wpływają negatywnie na przepustowość sieci ani wydajność urządzeń końcowych.

Elastyczne licencjonowanie i wdrażanie

Wybierając chmurową platformę do zarządzania Sophos Central lub wdrażając oprogramowanie Sophos Enterprise Console można definiować reguły polityki bezpieczeństwa, wykonywać aktualizacje i generować raporty. Z kolei Sophos Intercept X Advanced zapewnia ochronę urządzeń końcowych z wykorzystaniem najnowszych technologii.

#MyWiemyJakToZrobić!

Sophos Endpoint Protection - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

5/5 - (8 głosów)