Szukaj
Close this search box.

Outsourcing informatyczny dla firm

Outsourcing informatyczny specjalistów IT

Outsourcing informatyczny to świetny sposób na obniżenie kosztów w firmie obsługi z zakresu informatyki, obsługi sprzętowej oraz całej infrastruktury informatycznej takiej jak: sieci, serwery, komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.

Outsourcing usług it to świetna alternatywa dla drogich dedykowanych rozwiązań przeznaczona w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw, zewnętrzna obsługa konkretnego projektu ma wiele zalet, które warto poznać. Sprawdź ofertę outsourcingu IT od Lizard.pl i poznaj w czym może Ci pomóc nasz zespół specjalistów.

W naszej firmie informatycznej oferujemy wydajny outsourcing IT zdalny z zakresu systemów informatycznych takich jak: chmura microsoft 365, administracja kopiami zapasowymi w Twojej firmy, pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu oraz odpowiedniego oprogramowania antywirusowego, które skutecznie zabezpieczy Twoje dane osobiste i finansowe. Nasze usługi it to doskonałe rozwiązanie w postaci abonamentu na polskim rynku dla większości firm. Od lat dzielimy się swoim know how oraz szkolimy pracowników w ramach organizacji do odpowiedniego wysokiego poziomu, aby zapewnić maksymalne korzyści dla naszych klientów.

Outsourcing usług it z Lizard

W Lizard od lat oferujemy skuteczny outsourcing informatyczny z korzyścią dla firm, dla nas firmy z nami współpracujące są partnerem i tak je traktujemy. W szeregu usług it oferowanych przez nas znajdziesz kompleksowy monitoring infrastruktury IT, ale też konkretne usługi takie jak administracja serwerami, wsparcie techniczne o każdej porze dnia, administracja sieciami, bezpieczeństwem. Jesteśmy partnerami znanych marek w dziedzinie IT, dzięki czemu możemy zaoferować rozwiązania najwyższej jakości na miarę Twoich potrzeb.

Outsourcing It – oferta

W ramach outsourcingu it świadczymy szeroki zakres usług w swojej dziedzinie są to miedzy innymi administracja, diagnostyka oraz instalacja i aktualizacja aplikacji. Zarządzamy bezpieczeństwem IT od wielu lat oraz posiadamy rozwiązania informatyczne takie jak Helpdesk IT czy Audyt systemów informatycznych. W Lizard.pl oferujemy dostęp do wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają spore doświadczenie w wsparciu małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. W zależności od przedsiębiorstwa oferujemy odpowiednie rozwiązania usługi informatyczne oraz oprogramowanie spełniające założenia Twojego biznesu optymalnie kosztowo.

Kompleksowa obsługa informatyczna, w najwyższym standardzie, jako firma it świadcząca specjalistyczne usługi staramy się o selekcję odpowiednich pracowników, którzy rozumieją potrzebę nieustannego rozwoju. Nasi specjaliści często uczęszczają na szkolenia oraz posiadają certyfikaty takich cenionych partnerów jak Microsoft, Redhat, Veeam, Sophos czy Bitdefender.

W Lizard.pl zadania związane z wykonaniem usługi it są na najwyższym poziomie, gwarantując że Twoje przedsiębiorstwo będzie się szybko i sprawnie rozwijało bez zbędnych problemów w zakresie it.

#MyWiemyJakToZrobić!

Outsourcing informatyczny dla firm

#MyWiemyJakToZrobić!

Outsourcing specjalistów IT – zalety

Niskie koszty outsourcingu it

Zalety outsourcingu it to zdecydowanie rozwiązanie pozwalające na redukcję kosztów w przedsiębiorstwie, dzięki takiej usłudze IT możesz odpowiednio wybrać usługi oraz dopasować do swojego budżetu. Zewnętrzne usługi informatyczne to brak problemu z budową własnego działu oraz zatrudnieniem pracowników. W zależności od outsourcingu, możesz umówić się na usługę w oparciu o model wynagrodzenia godzinowy.

Brak problemów kadrowych dzięki outsourcingowi

Stałe zatrudnienie wysokiej klasy informatyków w swojej firmy może być nieefektywne kosztowo, często też w przypadku małych i średnich firm problemu w zakresie zarządzania infrastrukturą it nie załatwia zatrudnienie jednego pracownika, ponieważ nie każdy się na wszystkim zna. W tym zakresie firma zewnętrzna może zagwarantować dostęp do specjalistów z różnych dziedzin wykonywanych usług it jak np. administracja serwerami, obsługa chmurzy czy helpdesk zdalny. Korzystając z naszej oferty outsourcingu to również brak problemów z urlopami, niedyspozycyjnością pracowników w danym okresie. Dodatkowo oszczędzasz też na szkoleniach specjalistów, ponieważ ten koszt jest po stronie firm outsourcingowych.

Oszczędność czasu

Outsourcing IT to również spora oszczędność czasu, ponieważ zewnętrzna opieka informatyków pozwala na szybką budowę oraz utrzymanie infrastruktury it w zależności od swojej specjalności. Dostawcy usług outsourcingu często posiadają spore doświadczenie w pracy z Klientami z różnych wielkości firm zarówno tych dużych jak i małych. Brak dodatkowych obowiązków może pozytywnie wpływać na funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz rozwój infrastruktury informatycznej oraz zwiększenie konkurencyjności.

Dostęp do najnowszych technologii

Kolejne korzyści z outsourcingu IT to nie tylko obniżenie kosztów obsługi informatycznej, ale również dostęp do najnowszego sprzętu oraz oprogramowania na rynku. Własny dział IT wymaga stałego nakładu zasobów ludzkich oraz materialnych, natomiast w przypadku outsourcingu dostęp do odpowiedniego poziomu usług i technologii masz niemal od ręki w bardzo szerokim zakresie. Zdecydowanie pozytywnie może to wpłynąć na Twój biznes.

Profesjonalna obsługa

Doświadczenie informatyków to większa szansa na osiągnięcie wysokich wyników w szczególności w branżach gdzie rozwiązania IT są wykorzystywane na codzień jak np. duże sklepy internetowe, sieć dużych organizacji czy duże bazy danych. Firma oferująca outsourcing lokalny oraz zdalny zatrudnia dedykowanych inżynierów, którzy specjalizują się w danych dziedzinach informatyki. Dzięki czemu rozwiązanie problemów może być błyskawiczne.

Wysoka dostępność

Na wpływ wydajności przedsiębiorstwa ma również wysoka dostępność usługi, w szczególności w przypadku gdy ilość osób zależnej od niej jest bardzo duża a praca bez systemu informatycznego nie jest możliwość. Każde opóźnienia danego działu to strata realnych pieniędzy. Profesjonalny outsourcing usług informatycznych to niezawodność systemów przez 24 godziny na dobę, ciągły monitoring oraz spore ograniczenia ryzyka utraty danych lub niedostępności usługi.

Usługa IT dopasowana do potrzeb

Kolejne korzyści z outsourcingu IT to także korzystanie z usług, które potrzebujesz na chwilę obecną, w każdym momencie możesz zmienić zakres umowy IT dopasowując usługi informatyczne do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Możesz wybrać tylko poszczególne usługi informatyczne jak np. helpdesk, backup danych czy administracja zdalna serwerem.

Outsourcing it dla firm - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Outsourcing informatyczny a redukcja kosztów – analiza

Outsourcing IT jest dziś bardzo modnym sposobem na redukcje kosztów w bardzo wielu firmach. Mimo obiegowej opinii, że proces oddania informatyki w fachowe ręce , opłaca się ciągle pozostaje wiele osób , które nie znajdują wystarczająco dużo argumentów aby podjąć tę strategiczną decyzję dla swojej firmy. Poniżej skupimy się jedynie na analizie redukcji kosztów wynikających z faktu przejęcia informatyki przez firmę outsourcingową:

Budżetowanie

Płatności

Opłaty tylko za wykorzystany produktywnie czas

Redukcja kosztów pozapłacowych

 • Samochody służbowe
 • Paliwo
 • Ryczałty na paliwo
 • Dodatkowa opieka medyczna
 • Premie świąteczne
 • Imprezy integracyjne
 • Podróże służbowe, delegacje

Koszty obsługi księgowej

Struktura organizacyjna

Ubezpieczenie

Uwolnienie środków obrotowych firmy

Poprawa jakości organizacji

Redukcja ryzyka prowadzonej działalności

Inwestycje

Redukcja kosztów zatrudnienia, kosztów osobowych dzięki outsourcingowi IT

 • Komputer np. notebook – 3500 PLN netto
 • Oprogramowanie – może sięgnąć do 10 000 PLN netto
 • Miejsce w pokoju, biurka, krzesła i inne wyposażenia – do 5 000 PLN netto
 • Wraz z upływem lat pracy trzeba zapewnić pracownikowi rozwój zawodowy
 • Wraz z upływem lat pracy pensja informatyka rośnie choć czasem system nie ma nowych funkcjonalności
 • Urlop dla ojców po urodzeniu dziecka
 • Opieka nad dzieckiem
 • Urlopy okolicznościowe
 • Honorowi krwiodawcy
 • Obowiązkowe badania lekarskie
 • Obowiązkowe szkolenia BHP.

 

 • Informatyka jest szczególnie nowoczesną dziedziną i bez szkoleń pracownikowi pozostaje jedynie eksperymentowanie , uwstecznianie rozwiązań, zmiana pracy

Outsourcing informatyczny - pytania i odpowiedzi

Outsourcing IT to proces polegający na zawieraniu umów z zewnętrzną organizacją w celu świadczenia usług informatycznych (IT). Może to obejmować wszystko, od tworzenia oprogramowania i zarządzania systemami po administrację sieci i wsparcie techniczne.

Istnieje wiele powodów, dla których firmy mogą zdecydować się na outsourcing funkcji informatycznych. Być może potrzebują specjalistycznej wiedzy, której nie mają we własnym zakresie, lub doświadczają szybkiego wzrostu i nie mają zasobów, aby nadążyć za popytem. Niezależnie od przyczyny, outsourcing specjalistów it może być opłacalnym sposobem na uzyskanie potrzebnych usług informatycznych bez konieczności zatrudniania i zarządzania dedykowanym personelem.

Outsourcing potrzeb informatycznych może być doskonałym sposobem na obniżenie kosztów i poprawę wydajności firmy. Współpracując z doświadczoną i niezawodną firmą outsourcingową, można uzyskać pomoc potrzebną do zarządzania infrastrukturą technologiczną, utrzymywania systemów w gotowości do pracy i rozwiązywania wszelkich problemów technicznych, które mogą się pojawić.

Obsługa IT pozwala również skupić się na głównych celach i działaniach biznesowych. Zamiast martwić się o zarządzanie złożonymi systemami technologicznymi, możesz zostawić to ekspertom i skupić się na tym, co robisz najlepiej. Dodatkowo, współpracując z firmą outsourcingową, możesz skorzystać z jej wieloletniego doświadczenia w dziedzinie IT i wiedzy na temat najnowszych technologii.

Celem outsourcingu IT jest wykorzystanie oszczędności kosztów i specjalistycznych umiejętności dostępnych w innych krajach. Współpracując z dostawcą usług informatycznych zlokalizowanym w kraju o niskich kosztach, firmy mogą zaoszczędzić nawet do 50% na kosztach informatycznych. Współpracując z dostawcą, który ma doświadczenie w konkretnych technologiach lub branżach, firmy mogą uzyskać specjalistyczną pomoc, której potrzebują, aby konkurować na dzisiejszym globalnym rynku.

To zależy od firmy, której zlecasz outsourcing, rodzaju pracy, jaką potrzebujesz wykonać oraz kraju, do którego zlecasz pracę.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt outsourcingu wzrasta wraz ze złożonością i poziomem specjalizacji zadania. Ponadto, stawki robocizny w krajach, w których outsourcing jest najbardziej powszechny (np. Polska) są znacznie niższe niż w krajach wysoko rozwiniętych np. (USA). Tak więc, jeśli celem jest zaoszczędzenie pieniędzy poprzez outsourcing, generalnie zaleca się poszukiwanie firmy, która oferuje usługi po niskich kosztach w stosunku do jakości świadczonej pracy. Wysoki stosunek ceny do jakości znajdziesz w Lizard.pl

Outsourcing IT to świetne rozwiązanie dla firm takich jak: banki, instytucje państwowe, przedsiębiorstwa prywatne praktycznie z każdej branży oraz wszędzie tam gdzie ilość zadań jest złożona i wymaga wiedzy wielu specjalistów.

4.9/5 - (42 głosów)