Administracja sieciami

administracja sieciami

Prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko troska o pozyskiwanie nowych klientów, szukanie partnerów biznesowych i stałe podnoszenie jakości usług czy produktów. Większość firm wykorzystuje do swojej pracy różnego rodzaju rozwiązania w zakresie technologii informatycznych. Istotną jej częścią są sieci komputerowe, którymi powinien się opiekować profesjonalny administrator.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele obowiązków spoczywa na barkach przedsiębiorcy. Z tego powodu Lizard proponuje usługę zarządzania sieciami, dzięki której zyskasz cenny czas i przede wszystkim gwarancję sprawności działania całego systemu. Obsługujemy m.in. klientów z Krakowa, Warszawy, Poznania i Wrocławia, ciesząc się doskonałą opinią. Opieką administracyjną możemy objąć również Twoją infrastrukturę informatyczną – zgłoś się do nas już dziś.

Administracja sieciami – definicja

W przypadku każdej infrastruktury IT jej układem nerwowym jest właśnie sieć informatyczna. To przede wszystkim ciąg połączeń, dzięki którym komputery, drukarki i wszystkie wchodzącego w jej skład urządzenia mogą się ze sobą komunikować. Jej centralnym ośrodkiem jest serwer, na którym m.in. przechowuje się istotne dane.

Administracja sieciami to szereg zadań, których podstawowym celem jest zapewnienie maksymalnej wydajności działania tych układów połączeń. Jednocześnie konieczne jest również wdrażanie rozwiązań zabezpieczających, np. przed możliwością wycieku ważnych informacji.

Dobry administrator musi być odpowiedzialny za monitorowanie sieci komputerowej i wyszukiwanie w niej tych punktów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. W ten sposób można między innymi eliminować ryzyko wystąpienia poważnych awarii w przyszłości.

Jednak tak naprawdę to tylko podstawa, gdyż administracja sieciami to znacznie rozleglejsze pojęcie. Obowiązków jest mnóstwo, a ich realizacja wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim doświadczenia oraz szerokiej, specjalistycznej wiedzy.

Nasza firma Lizard może przejąć na siebie wszystkie te obowiązki. O jakości tych usług najlepiej świadczy stale rosnące zaufanie klientów prowadzących własne biznesy m.in. w Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu. Obsługujemy zarówno niewielkie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, w których zarządzanie siecią komputerową jest wyjątkowym wyzwaniem.

Na czym polega administracja sieciami?

Stale powracające i nierzadko pogłębiające się problemy z siecią komputerową mogą negatywnie wpływać np. efektywność przepływu danych, utrudniając komunikację z serwerem. To z kolei może prowadzić do przestojów w firmie, kłopotów z realizacją zamówień, a nawet pogorszenia jakości obsługi klienta.

Co więcej, dziś w sieci komputerowej przechowuje się mnóstwo poufnych danych, które muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Systemy informatyczne są narażone nie tylko na ataki z zewnątrz. Problem może mieć również charakter wewnętrzny – wystarczy, że pracownik zainstaluje na swoim komputerze oprogramowanie pobrane z niepewnego źródła.

Profesjonalna administracja sieciami to nie tylko monitorowanie i reagowanie na pojawiające się awarie. To także planowanie rozwoju infrastruktury, zarówno pod kątem eliminowania bieżących problemów, jak i zwiększania jej wydajności oraz funkcjonalności w przyszłości.

Administracja sieciami – zakres usługi

W Lizard pracują specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się administracją sieci komputerowych zarówno małych, jak i dużych firm m.in. z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Z tego powodu nie boimy się wyzwań, szybko reagujemy na każdy problem i przede wszystkim wiemy, jak usprawnić infrastrukturę i dopasować ją do konkretnych potrzeb. Usługi obejmują m.in.:

 • sprawowanie opieki nad siecią komputerową w zakresie jej monitorowania,
 • unowocześnianie, zwiększanie przepustowości i regularne aktualizowanie oprogramowania,
 • administrację bazami danych,
 • instalowanie programów antywirusowych i zapór sieciowych,
 • konfigurowanie sprzętu pod kątem potrzeb klienta,
 • analizowanie sieci komputerowych w celu zmniejszania ryzyka wystąpienia awarii w przyszłości.

To oczywiście tylko przykłady usług realizowanych przez doświadczonych administratorów każdego dnia. Wiemy, jak profesjonalnie zarządzać sieciami i zadbamy o to, aby kompleksowo zająć się nią w Twojej firmie. Wybierz Lizard i nie martw się o bezpieczeństwo oraz wydajność infrastruktury IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Wypełnij formularz
Array
Masz pytanie?
Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości.
Skontaktuj się z nami
Dowiedz się więcej
 • Administrator sieci

  Administrator sieci zaopiekuje się:

  1. Sieciami kablowymi,
  2. Sieciami WiFi,
  3. Routerami,
  4. Bezpieczeństwem sieci,
  5. VPN,
  6. Dostępem do Internetu,
  7. Switch,
  8. Sieciami LAN i WAN,
  9. Integracją usług sieciowych i telekomunikacyjnych z Twoimi aplikacjami.
 • Administrator sieci - Kompetencje

  Posiadamy szereg autoryzacji i inżynierów posiadających wiedzę i doświadczenie w administracji systemami sieciowymi, najlepsi jesteśmy w Sophos, Mikrotik, Fortinet, Aruba, Ubiquiti.

  Formularz zapytania
  Imię i nazwisko*
  Nazwa firmy
  Telefon kontaktowy*
  E-mail*
  Treść wiadomości