Szukaj
Close this search box.

Eksperci systemów informatycznych

Certyfikowani eksperci IT w Lizard posiadają wysokie kompetencje w zakresie planowania, wdrażania i administracji systemów IT. Nasi eksperci pomogą Ci w doborze odpowiednich rozwiązań, aby zoptymalizować zdolność operacyjną i bezpieczeństwo danego systemu informatycznego.

Systemy obsługiwane przez ekspertów Lizard

#MyWiemyJakToZrobić!

Partnerzy Lizard

Ekspert IT dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Ekspert Microsoft 365, MS Azure

W ramach III linii wsparcia masz do dyspozycji certyfikowanych inżynierów w zakresie technologii Microsoft 365 oraz Microsoft Azure. Najlepsi fachowcy , pracując dla Twojej firmy bardzo szybko rozpoznają Twoje potrzeby oraz przekażą niezbędną wiedzę w zakresie planowania, wdrażania i administracji tymi systemami.
Częstym scenariuszem jest , scenariusz rozpoczynający się od migracji z innego środowiska do profesjonalnej i niezawodnej platformy Microsoft 365 lub Microsoft Azure. Trzeba ten proces dobrze przemyśleć i zaplanować a następnie przeprowadzić, zwłaszcza, że to najczęściej nie jest tworzenie wszystkiego od nowa, tylko przenoszenie dużej ilości poczty i innych elementów z innych systemów pocztowych. Nic nie można zgubić, wszystko musi działać bez przestojów. Gwarancją takiego postępowania jest doświadczenia inżynierów Lizard.
Po migracji należy utrzymywać już docelowy system i nim administrować według sprawdzonych procedur dbając o jego kondycję , dostępność i bezpieczeństwo.
Inżynierowie Lizard dobiorą odpowiednie produkty do Twoich potrzeb i zadbają, aby prowadzony przez Twoją firmę biznes miał gwarancję działania bez zbędnych przerw , awarii czy włamań dokonanych przez cyberprzestępców.

microsoft-partner
m azure logo

Ekspert Microsoft Serwer

Microsoft serwer to największa i najbardziej wszechstronna, a co za tym idzie najpopularniejsza platforma serwerowa na Świecie. W jej skład wchodzi między innymi Microsoft Serwer , Microsoft AD, Microsoft SQL, Microsoft Exchange. Utrzymanie takiego środowiska, nie jest rzeczą łatwą , masa informacji o działaniu systemów zalewa logi systemowe, ciągle aktualizacje poprawiają i zabezpieczają systemy przed lukami bezpieczeństwa ale ich implementacja przysparza wielu problemów technicznych i organizacyjnych.
Aktualna wiedza na temat systemów i szybkie reagowanie na zdarzenia niepożądane , usuwanie awarii oraz codzienna administracja wykonywana przez doświadczonych i certyfikowanych przez Microsoft inżynierów gwarantuje zmniejszenie ryzyka do najmniejszego możliwego poziomu. Wykorzystywane przez Lizard wyspecjalizowane narzędzia pozwalają na szybkie działania i wspierają inżynierów Lizard w codziennej pracy.
Aby zapewnić sobie spokój i pełną kontrolę nad zdarzeniami w Twoim systemie IT , zrealizuj te czynności zlecając je do nas

microsoft-partner

Ekspert Linux

Linux to otwarta platforma , na której można zrealizować w sposób wydajny i elastyczny bardzo wiele funkcjonalności, za które u innych producentów trzeba słono zapłacić.
Mimo, że Linux jest „darmowy” i prawie każdy jest domorosłym ekspertem w jego konfiguracji to w praktyce okazuje się , że ta otwartość, elastyczność i pełna swoboda w konfiguracji przez przypadkowych administratorów może spowodować więcej kłopotów niż pożytku i ostatecznie większe koszty ciągłych konfiguracji i napraw niż zakup standardowego systemu typu serwer. Aby nie zgubić tych niewątpliwych zalet Linuxa i jego elastycznej konfiguracji , proponujemy skorzystać z naszych doświadczonych inżynierów Lizard, którzy działają w oparciu o wewnętrzne procedury standaryzacyjne, wytwarzają dokumentację powykonawczą i prowadzą program administracji, aktualizacji systemów Linux.
Linux rzeczywiście generuje małe koszty pod warunkiem, że jest dobrze skonfigurowany i dobrze administrowany.

linux

Ekspert sieci IT

Sieci komputerowe należą do jednego z bardziej skomplikowanych elementów infrastruktury IT. W ramach sieci IT znajdują się takie elementy jak switche, UTM, Firewall, Wifi, Kontrolery, AP.
Takie elementy odpowiedzialne są za dostępność sieci dla użytkownika końcowego, komfort jego pracy poprzez np. prędkość z jaką można przez nią wymieniać dane , bezpieczeństwo zasobów ze względu na to, że do sieci może podłączyć się także intruz.
Wszystkie te aspekty powodują , ze administracja siecią staje się podstawowym elementem gwarantującym dostęp do zasobów zgromadzonych w chmurze obliczeniowej. Wszyscy gdzieś się łączą coś pobierają, zapisują , ogromne ilości danych przekazywane są przez fizyczne okablowanie, światłowody lub wifi w strefie publicznej. Zaniedbanie lub niewiedza w tym aspekcie może być przyczyną wielu małych i dużych problemów.
Certyfikowani inżynierowie Lizard , dzięki setkom wdrożeń i konfiguracji mogą zagwarantować, że system zostanie odpowiednio zaprojektowany z uwzględnieniem przepustowości , bezpieczeństwa i innych aspektów, o których użytkownik , czy odbiorca usług nie mają pojęcia.
My najlepiej planujemy , wdrażamy i administrujemy sieci oparte na Sophos, Cisco, Ubiquiti, Fortinet, Mikrotik, Aruba, HPE, Meraki, Juniper i wiele innych.
Budujemy także sieci kablowe i światłowodowe, oraz Wifi w biurach i centrach handlowych
Dostarczamy łącza Internetowe jako operator telekomunikacyjny.
Dostarczamy rozwiązania Voip

sieci-komputerowe

Ekspert Backup

„Tylko twardziele nie robią backup” – takie powiedzenie kiedyś funkcjonowało wśród informatyków, których poziom wiedzy i dostęp do technologii był ograniczony. Była to ironia wobec lekkomyślności wszystkich tych, którym się wydawało że utrata danych im nie grozi.
Certyfikowani Administratorzy Lizard wychodzą z założenia, że każdy, kto poważnie traktuje swój biznes, musi zadbać o kopie bezpieczeństwa, czyli backup. Wiele wdrożeń i szkoleń oraz certyfikatów uzyskanych przez naszych inżynierów gwarantuje najwyższą jakość w podejściu do tego bardzo wrażliwego tematu.
Tylko prawdziwy fachowiec wie, co trzeba zrobić aby nie zgubić części danych, aby można było je odtworzyć z gwarancją powodzenia całego procesu.
Systemu backup nie wystarczy wdrożyć i uruchomić. System backup musi być dobrze zaplanowany w oparciu o konsultacje z biznesem, gdzie ustala się podstawowe parametry backupu takie jak np. RTO i inne. Następnie skuteczne i szybkie wdrożenie. Po wdrożeniu system backup musi być odpowiednio udokumentowany oraz powinny zostać opracowane stosowne procedury bezpieczeństwa.

veeam partner

Ekspert IT dla firm - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

5/5 - (13 głosów)