Szukaj
Close this search box.
sophos mdr 24 7 managed protection

Szybki dostęp do usługi zarządzanego wykrywania zagrożeń i reagowania na nie

Dzięki opcji szybkiego wdrażania (Rapid Onboarding) usługi Sophos Managed Detection and Response (MDR) zatrudnieni w przedsiębiorstwie administratorzy zyskują możliwość zdalnej współpracy z zespołem inżynierów Sophos w celu przyspieszenia masowej instalacji agentów.

#MyWiemyJakToZrobić!

Rozwiązania Sophos z Lizard

Lizard jest platynowym Partnerem Sophos. Nasi eksperci służą profesjonalnym wsparciem w wyborze programu antywirusowego i pomagają we wdrożeniach oraz bieżącej obsłudze zakupionego rozwiązania.

sophos

Całodobowa ochrona przed zagrożeniami, wykrywanie i reagowanie

Wraz z rosnącym tempem prowadzenia ataków szybkie powstrzymanie aktywnych zagrożeń staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak niewiele przedsiębiorstw posiada odpowiednie narzędzia, ludzi i procesy, aby skutecznie zarządzać swoimi działaniami bezpieczeństwa przez całą dobę i proaktywnie bronić się przed pojawiającymi się zagrożeniami. Odpowiedzialny za świadczenie usługi MDR zespół ekspertów Sophos powstrzymuje zaawansowane ataki prowadzone przez ludzi. Neutralizowane są zagrożenia, zanim zdołają one zakłócić funkcjonowanie firmy lub doprowadzić do wycieku poufnych danych. Usługa Sophos MDR dostępna jest w różnych modelach reagowania na zagrożenia i może być dostarczana za pośrednictwem naszej zastrzeżonej technologii lub przy użyciu wykorzystywanych przez klienta rozwiązań ochronnych.

Wykrywamy więcej cyberzagrożeń, niż produkty bezpieczeństwa są w stanie zidentyfikować samodzielnie.

Nasze narzędzia automatycznie blokują 99,98% zagrożeń, co pozwala naszym analitykom skupić się na polowaniu na najbardziej wyrafinowanych atakujących, których może wykryć i zatrzymać tylko wysoko wykwalifikowany człowiek.
Badamy i podejmujemy działania w Twoim imieniu, aby zapobiec zakłóceniom Twojej działalności przez zagrożenia.

Nasi analitycy wykrywają, badają i reagują na zagrożenia w ciągu kilku minut, niezależnie od tego, czy potrzebujesz pełnej reakcji na incydent, czy pomocy w podejmowaniu trafnych decyzji.

Identyfikujemy podstawową przyczynę zagrożeń, aby zapobiec przyszłym incydentom.

Proaktywnie podejmujemy działania i przedstawiamy zalecenia, które zmniejszają ryzyko dla Twojej firmy. Mniej incydentów oznacza mniej zakłóceń dla zespołów IT i bezpieczeństwa, pracowników i klientów.

MDR trafia precyzyjnie w potrzeby klienta

Wsparcie zapewniane jest przez sześć globalnych centrów operacji bezpieczeństwa (SOC), dzięki którym Sophos MDR gwarantuje całodobowe pokrycie. Świadczący usługę zespół operacyjny może prowadzić pełne reagowanie na incydenty, współpracować z klientem, aby zarządzać reagowaniem na cyberzagrożenia lub powiadamiać jego zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo w momencie wykrycia zagrożenia.

#MyWiemyJakToZrobić!

Sophos MDR dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Integracja usługi Sophos MDR z zewnętrznymi źródłami danych

Dane bezpieczeństwa z rozwiązań Sophos i źródeł zewnętrznych mogą być wykorzystane przez zespół świadczący usługę Sophos MDR. Mogą one pomóc w rozszerzeniu widzialności w całym środowisku, generowaniu nowych detekcji zagrożeń oraz uzyskaniu dodatkowych informacji dotyczących już zaobserwowanych zagrożeń.

Szybkie wdrażanie Sophos MDR

Usługa MDR oraz potrzebne do jej świadczenia agenty mogą być wdrażane w przyspieszonym procesie, aby zapewnić ochronę tak szybko, jak to możliwe. Możemy opracować strategię współpracy i regularnie komunikować się z zatrudnionymi przez firmę administratorami sieci lub zespołem ds. bezpieczeństwa.

#MyWiemyJakToZrobić!

Sophos MDR Rapid Onboarding Kluczowe cechy

Przyspieszone wdrażanie usługi MDR realizowane jest przez dział Sophos Professional Services. Zapewnia on praktyczne wsparcie, aby klienci mogli jak najszybciej zacząć z niej korzystać.

#MyWiemyJakToZrobić!

Licencja dostępna w tym samym dniu

W ramach przyspieszonego wdrażania usługi MDR proces wystawiania dokumentu PO na licencję przeprowadzany jest w tym samym dniu, w którym zostało złożone zamówienie. Licencja MDR także wydawana jest tego samego dnia. Po wprowadzeniu licencji do platformy Sophos Central, możliwe jest natychmiastowe wdrażanie agentów.

Wdrożenie kolejnego dnia

Po aktywacji licencji rozpoczynany jest proces wdrażania w następnym dniu roboczym. Nasz zespół serwisowy wykorzystuje narzędzia do zastępowania istniejących u klienta produktów oraz automatyzacji masowego wdrażania agentów w całej sieci. Współpraca obejmuje także optymalizację pracy agentów Sophos MDR oraz wprowadzenie najlepszych praktyk, aby zoptymalizować wydajność środowiska oraz przyspieszyć wykrywanie zagrożeń i dochodzenie.

Szybkie przekazanie odpowiedzialności zespołowi MDR

Po aktywacji licencji i wdrożeniu agentów MDR, świadczenie usługi wykrywania i reagowania na zagrożenia rozpoczyna się natychmiast. Nasi analitycy zagrożeń zaczynają otrzymywać alerty i mogą uruchamiać zapytania oraz badać wszelkie wskaźniki włamania.

Wiodąca analiza zagrożeń dzięki Sophos X-Ops

Nasze usługi Managed Detection and Response obejmują 500+ ekspertów w zakresie informacji o zagrożeniach, analizy, inżynierii danych, analityki danych, wyszukiwania zagrożeń, śledzenia przeciwników i reagowania na incydenty. Personel w 6 globalnych centrach operacyjnych bezpieczeństwa.

Sophos MDR Security Operations Analysts

Nasi analitycy ds. zarządzania wykrywaniem i reagowaniem odkrywają wskaźniki naruszenia bezpieczeństwa (IOC), znajdują nowe sposoby polowania na zagrożenia oraz identyfikują nowych atakujących i grupy przeciwników.

Sophos AI Data Scientists

Sophos Artificial Intelligence tworzy przełomowe technologie w dziedzinie nauki o danych i uczenia maszynowego, aby pomóc operatorom w identyfikowaniu zaawansowanych ataków i wyrafinowanych przeciwników oraz reagowaniu na nie.

Naukowcy z SophosLabs

Wiodące na świecie możliwości badania zagrożeń SophosLabs zapewniają dogłębną analizę złośliwego oprogramowania, taktyk, technik i procedur atakujących, złośliwych plików i adresów URL oraz IOC.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa

Sophos X-OPS zapewnia niezrównany wgląd, aby pokazać CISO i operatorom pierwszej linii, w jaki sposób zagrożenia są budowane, dostarczane i działają w czasie rzeczywistym, ujawniając pełny obraz ataku.

Sophos MDR - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

5/5 - (5 głosów)