Szukaj
Close this search box.

Administracja serwerami Windows, Linux

Profesjonalna obsługa serwerów

Administracja serwerami to kluczowy aspekt utrzymania bezpiecznego i wydajnego środowiska IT. Profesjonalna obsługa serwerów pozwala na zapewnienie ich stałej dostępności oraz szybkiego reagowania na wszelkie problemy. Administracja serwerami obejmuje szereg prac, takich jak zarządzanie licencjami, konfiguracja oprogramowania, aktualizacja systemów, monitorowanie wydajności, dbanie o zgodność z przepisami oraz wykonywanie kopii zapasowych. Wymaga to nie tylko solidnych umiejętności technicznych, ale także zdolności komunikacyjnych, zrozumienia potrzeb firmy oraz bieżących trendów w dziedzinie technologii.

 

#MyWiemyJakToZrobić!

Administracja serwerami w Twojej firmie

Stawiasz na dynamiczny rozwój swojego biznesu? Prawdopodobnie jednym z ważniejszych elementów mających wpływ na wydajność działania Twojej firmy jest system informatyczny. To od jego sprawności zależy między innymi efektywność obsługi klienta, przetwarzania danych, realizacji zamówień, wewnętrznego obiegu dokumentów czy zarządzania stanami magazynowymi. Podstawą jest więc profesjonalna administracja serwerami, zarówno Windows, jak i Linux, która nie jest prostym zadaniem. Chcesz mieć pewność, że wykorzystywany w firmie system IT jest odporny na awarie, odpowiednio zabezpieczony, a przy tym wydajny i dopasowany do Twoich potrzeb?Już dziś skorzystaj z wiedzy i doświadczenia zespołu ekspertów zatrudnionych w Lizard. Przejmiemy na siebie ciężar wszystkich obowiązków związanych z utrzymaniem serwerów i zarządzaniem nimi, oferując Ci realizację usługi administracji IT w konkurencyjnej cenie.

Administrator serwerów z Lizard

#MyWiemyJakToZrobić!

Najlepsza oferta zarządzania serwerami Windows i Linux z Lizard

Współpraca z nami w zakresie administrowania serwerem nie musi budzić obaw wśród Twoich pracowników o stabilność ich zatrudnienia.Nawet jeśli kadra IT będzie zmniejszona, na pewno znajdziesz dla nich inne zadania służbowe.Powierzając nam zarządzanie całą infrastrukturą, nie będziesz musiał wydzwaniać do swoich podwładnych po nocach lub w środku weekendu.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami i już dziś skorzystaj z usług.Podczas rozmowy z przyjemnością zaprezentujemy pełen zakres oferty, którą od razu dopasujemy do indywidualnych potrzeb.

Kompetencje :
Mamy doświadczony i kompetentny zespół, posiadamy autoryzację naszych partnerów, dostawców i vendorów, wiemy co robimy.

Dostępność :
Wiadomo, że jeśli coś ma ulec awarii to będzie to wtedy gdy inni śpią, a my czuwamy. Świadczymy usługi w taki sposób aby było to komfortowe dla Twojego biznesu i jednocześnie zapewniało szybki dostęp do usług i inżynierów nawet w czasie nieoczekiwanej awarii.

Zero awarii:
Jeśli nam zaufasz, sprawdzisz sam, że nasze działania administracyjne i skuteczny monitoring zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Jesteśmy zwolennikami tezy, że chcemy gwarantować ciągłe działanie systemu a nie jego ciągłą naprawę.

#MyWiemyJakToZrobić!

Administracja serwerami dla firm

#MyWiemyJakToZrobić!

administracja serwerów

Administracja serwerami Windows

Chcesz mieć pewność, że Twój serwer działający na systemie Windows będzie zawsze wydajny, niezawodny i dobrze zabezpieczony? Dzięki współpracy z nami możesz mieć pewność, że właśnie tak się stanie. Jesteśmy certyfikowanym partnerem Microsoftu, a więc zawsze stosujemy najlepsze rozwiązania technologiczneAdministracja serwerami postawionymi na systemie tego producenta nie ma przed nami żadnych tajemnic. W ramach oferty zajmiemy się między innymi:

 • konfiguracją wszystkich usług serwerowych (m.in. DHCP, WWW, FTP, VOiP czy baz danych),
 • instalacją niezbędnego oprogramowania, w tym antywirusowego, odpowiedzialnego za automatyczne kopie zapasowe, do komunikacji, proxy, firewall i wiele więcej,
 • profesjonalną konfiguracją serwera plików,
 • stałym monitoringiem sieci,
 • wdrażaniem rozwiązań zmniejszających podatność infrastruktury IT na ataki cybernetyczne oraz awarie,
 • zarządzaniem poziomami dostępu do sieci i tworzeniem indywidualnych kont użytkowników.

Pamiętaj, że dzięki naszej usłudze administracji serwerami uzyskujesz również dostęp do całodobowego wsparcia technicznego. Specjaliści z Lizard będą do Twojej dyspozycji o dowolnej porze dnia i nocy. Każdy klient otrzymuje gwarantowany, bardzo krótki czas reakcji na zgłoszenie związane między innymi z awarią. Z taką opieką serwerową zyskujesz pewność ciągłości pracy firmy. Jednocześnie dostęp do wsparcia fachowców ułatwia unowocześnianie systemu IT i dopasowywanie go do stale zmieniających się potrzeb oraz standardów, na podstawie których działasz.

Jeśli korzystasz z serwerów Windows w swojej firmie, zgłoś się do nas już dziś. Dokładnie zaprezentujemy zakres usług i na pewno pozytywnie zaskoczymy atrakcyjną ceną za ich realizację. Nie ma znaczenia, czy lokalnie zarządzasz sprzętem, czy stawiasz na nowoczesną technologię chmury danych. Mamy rozległe doświadczenie również w zdalnym administrowaniu serwerami Windows.

obsluga serwerow

Administracja serwerami Linux

Na wydajność oraz niezawodność działania serwera wpływają nie tylko tworzące go podzespoły.Ilość pamięci operacyjnej, prędkość procesorów czy szybkość i pojemność dysków twardych są ważne, ale nie możesz zapominać o systemie.Dziś bardzo dużą popularnością cieszą się różnorodne dystrybucje Linuxa.Oprogramowanie to ma wiele istotnych zalet, do których zalicza się m.in.:

 • mniejszą podatność na wirusy i ataki cybernetyczne,
 • niższe zużycie zasobów sprzętowych (oprogramowanie jest „lekkie”, dzięki czemu cechuje go duża wydajność działania),
 • mnóstwo nowoczesnych programów oraz usług dedykowanych do zarządzania serwerem,
 • dostępność systemu na bezpłatnych licencjach.

Jednak z drugiej strony pewną wadą tego rozwiązania jest trudniejsza administracja.Instalacja poszczególnych pakietów oraz konfiguracja całego serwera wymagają odpowiedniej wiedzy, oraz dużego doświadczenia.Specjaliści z Lizard doskonale wiedzą, jak prawidłowo przygotować taki system do pracy.

Pamiętaj, że nasza firma nigdy nie działa szablonowo.Dla nas zawsze najważniejszy jest klient i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że specyfika pracy każdego biznesu jest inna. Przeprowadzamy profesjonalne audyty, dzięki którym poznajemy potrzeby przedsiębiorcy i zgodnie z nimi wdrażamy odpowiednio dopasowane rozwiązania.Administracja serwerami Linux w naszym wydaniu to m.in.:

 • uruchomienie wszystkich niezbędnych usług sieciowych,
 • instalacja potrzebnego oprogramowania, w tym wykonującego kopie zapasowe,
 • konfiguracja systemu Linux, niezależnie od rodzaju jego wydania,
 • monitoring zasobów serwera i całej sieci.

Pamiętaj, że to tylko niewielki fragment naszych możliwości.Lizard to zespół ludzi z pasją i wieloletnim doświadczeniem.Nasi pracownicy doskonale wiedzą jak zadbać o to, aby używane przez Twoją firmę technologie sprostały najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.Administrujemy zarówno lokalnymi serwerami Linux, jak i tymi w chmurze obliczeniowej.Jesteśmy elastyczni, gwarantujemy szybki czas reakcji na każde zgłoszenie i jednocześnie oferujemy konkurencyjne ceny.

Obsługa serwerów - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Korzyści z administracji serwerami

Pewność sprawnego, zawsze dobrze skonfigurowanego i bezpiecznego serwera to niejedyne zalety wynikające z podjęcia współpracy z naszą firmą.Korzystający z usług administracji Klienci mogą liczyć również na wiele innych korzyści.

Oszczędność pieniędzy

Zatrudnianie administratorów wiąże się z bardzo dużymi wydatkami.Każda kolejna osoba to konieczność wypłaty wysokiego wynagrodzenia oraz zorganizowania dodatkowego stanowiska pracy.W przypadku rozbudowanej infrastruktury IT do zarządzania potrzeba od kilku do nawet kilkunastu takich pracowników.

Dzięki współpracy z Lizard Twoim kosztem będzie jedna, stała opłata abonamentowa.Miesięcznie wydasz mniej niż przy utrzymywaniu kilku dodatkowych stanowisk pracy.

Administracja serwerami lokalnie i zdalnie

Dziś coraz więcej przedsiębiorców odchodzi od utrzymywania serwerów Windows lub Linux we własnej siedzibie.Generuje to bardzo wysokie koszty.Problemem jest nie tylko zakup urządzeń, ale także wygospodarowanie dużej ilości miejsca oraz zainstalowanie wydajnego systemu wentylacji tych pomieszczeń.

Obserwujemy rosnące zainteresowanie m.in. usługami w chmurach, a więc zdalnym dostępem do zasobów serwerowych.Nasza firma może się zająć administracją każdego z tym rozwiązania, zarówno lokalnego, jak i zdalnego.Dla nas nie istnieją żadne bariery ograniczające możliwości administrowania systemami IT.

Całodobowa obsługa serwerów przez 365 dni w roku

Prowadzisz firmę, która pracuje w trybie ciągłym?Nie musisz obawiać się tego, że awaria serwera w środku nocy będzie musiała poczekać do rana.Nasi administratorzy pozostają w stałym kontakcie z Klientami.Gwarantujemy ekspresowy czas reakcji, niezależnie od pory oraz konkretnego dnia tygodnia.

Pamiętaj, że profesjonalne zarządzanie to także ograniczanie ryzyka wystąpienia awarii w przyszłości.Dzięki Lizard do takich sytuacji na pewno będzie dochodzić dużo rzadziej, a jeśli się zdarzą, nasz czas reakcji na nie będzie ekspresowy.

Usługi ekspertów od obsługi serwerów

Paradoksalnie problemem wielu zawodowych administratorów sieci jest brak doświadczenia.Nierzadko latami pracują w jednej firmie, zajmując się zarządzaniem tylko konkretnych serwerów. Sprawia to, że nie są gotowi na nietypowe usterki.Gwarantowany czas reakcji znacząco się wydłuża, jeśli taka osoba nie do końca wie, jak rozwiązać dany problem, dochodząc do tego metodą prób i błędów.

Pracownicy Lizard zajmują się administracją serwerów Windows lub Linux w firmach działających w bardzo zróżnicowanych branżach.To zarówno niewielkie systemy informatyczne, jak i rozbudowane infrastruktury IT narażone na różne niebezpieczeństwa.Zdobyte w ten sposób doświadczenie procentuje jeszcze lepszą sprawnością działania.W większości przypadków nasi pracownicy doskonale wiedzą, jak poradzić sobie z danym problemem.Skraca to czas reakcji i ogranicza ryzyko strat, które mógłbyś ponieść z racji dłuższego przestoju przedsiębiorstwa.

Regularne kopie zapasowe

Bazy danych wykorzystywane przez firmy rosną w zastraszającym tempie.Przetwarzamy coraz więcej informacji, które w dobie powszechnej cyfryzacji wymagają profesjonalnej ochrony.Najlepszym rozwiązaniem są kopie zapasowe, które należy wykonywać regularnie, najlepiej na bieżąco.

Administracja serwerami Windows i Linux w naszym wydaniu to przede wszystkim wdrożenie systemów automatyzujących ten proces.Dobieramy rozwiązania do indywidualnych potrzeb, w tym charakteru pracy firmy.Dzięki kopiom zapasowym nie musisz się obawiać skutków awarii dysków twardych.Masz pewność, że wszystkie informacje są odpowiednio zabezpieczone, a ich odtworzenie nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Co więcej, przy dobrym systemie zabezpieczenia danych użytkownik nawet nie zorientuje się, że jakiś nośnik uległ awarii.Gwarantuje to między innymi wykorzystanie nadmiarowych macierzy RAID, czym również możemy się zająć.

Możliwość przeprowadzenia audytu IT3

To jedna z naszych ważniejszych usług.Administracja serwerami Windows lub Linux zawsze powinna się zacząć od rzetelnego audytu.Jego celem jest m.in. ustalenie, które obszary systemu IT są przestarzałe, działają niewydajnie i powodują np. zatory w przepływie informacji, utrudniające rozwój biznesu.Jednocześnie analizujemy całą infrastrukturę pod kątem oprogramowania, zastosowanych urządzeń czy wdrożonych zabezpieczeń.

Na tej podstawie możemy zaproponować rozwiązania usprawniające cały system.Zależy nam na tym, aby współpracujące z nami firmy miały ogromne możliwości do rozwoju, którego podstawą jest wydajna i nowoczesna infrastruktura IT.Tylko u nas możesz liczyć na tak kompleksową administrację serwerem w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Administracja serwerami - pytania i odpowiedzi

Lizard od początku stawia na elastyczność, starając się dopasować usługi zarządzania do indywidualnych potrzeb Klientów.Z tego powodu współpraca może dotyczyć bardzo szerokiego zakresu zadań, do których zalicza się między innymi:

 • administracja różnymi typami serwerów, w tym Windows, Linux, Exchange, SQL oraz Terminal,
 • całodobowe wsparcie techniczne,
 • przeprowadzenie kompleksowego audytu IT,
 • instalacja nowego oprogramowania,
 • „postawienie” systemu operacyjnego serwera od zera,
 • wdrożenie technologii zwiększających bezpieczeństwo w systemie IT,
 • wirtualizacja,
 • wykonywanie kopii zapasowych,
 • wsparcie przy wdrażaniu nowych technologii,
 • kompleksowa konfiguracja oprogramowania oraz systemu,
 • wdrożenie rozwiązań ograniczających ryzyko awarii i stały monitoring sieci,
 • aktualizowanie programów i pilnowanie ważności ich licencji.

To tylko niewielki fragment naszych możliwości.Aby poznać je wszystkie, wystarczy się z nami skontaktować.Z przyjemnością odpowiemy na pojawiające się pytania, rozwiejemy wątpliwości i przede wszystkim zaproponujemy najlepsze rozwiązania w kwestii obsługi informatycznej firmy.

W Lizard nigdy nie kierujemy się z góry określonymi szablonami.Każdy biznes ma inne potrzeby i nierzadko stawia na unikalne metody pracy.To my dopasowujemy się do zastanej sytuacji.Administracja serwerami Windows może mieć charakter zarówno zdalny, jak i lokalny.Co ważne, nie musisz być ekspertem w dziedzinie technologii IT.Dzięki przeprowadzeniu wnikliwego audytu podpowiemy Ci, jakie zmiany warto wdrożyć, aby zwiększyć wydajność systemu informatycznego i jeszcze lepiej go zabezpieczyć.

Mamy doświadczony i kompetentny zespół, posiadamy autoryzację naszych partnerów, dostawców i vendorów, wiemy co robimy.

Jeśli nam zaufasz, sprawdzisz sam, że nasze działania administracyjne i skuteczny monitoring zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Jesteśmy zwolennikami tezy, że chcemy gwarantować ciągłe działanie systemu a nie jego ciągłą naprawę.

Wiadomo, że jeśli coś ma ulec awarii to będzie to wtedy gdy inni śpią, a my czuwamy. Świadczymy usługi w taki sposób aby było to komfortowe dla Twojego biznesu i jednocześnie zapewniało szybki dostęp do usług i inżynierów nawet w czasie nieoczekiwanej awarii.

Dysponując wykształconym i doświadczonym zespołem nie ma dla nas trudnych tematów. Mamy procedury i wiemy jak aktualizować systemy serwerowe i sieciowe.

5/5 - (8 głosów)