Chmura Microsoft Azure – migracja, wdrożenie, administracja

Wdrożenie Microsoft Azure dla firm

Nieograniczone możliwości, bogata gama usług oraz optymalizacja kosztów, to tylko niektóre powody, dla których coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swoich zasobów do chmury internetowej. Swoim Klientom zapewniamy wdrożenie oraz pełne wsparcie w konfiguracji systemu Microsoft Azure – wydajnej chmury obliczeniowej, oferującej usługi ze wszystkich kluczowych dla przedsiębiorstwa obszarów. Jej podstawową zaletą jest możliwość stworzenia zarówno najprostszego, jak i najbardziej rozbudowanego środowiska IT, w pełni dopasowanego do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Microsoft Azure – usługi chmurowe

Azure niewątpliwie jest środowiskiem chmury obliczeniowej oferującym bardzo szeroki wachlarz usług. Jest chmurą wysoko innowacyjną i zoptymalizowaną na dostarczanie najlepszych rozwiązań , które po odpowiednim dobraniu i w odpowiedniej subskrypcji z pewnością będą pomagały Ci w uzyskaniu niezawodnego , bezpiecznego i elastycznego środowiska dla Twoich systemów biznesowych.
Nie bez znaczenia jest fakt , że Microsoft inwestuje w Polsce i powstałe w 2023 roku centra danych dedykowane na obszar Europy Wschodniej będą dla nas w Polsce jeszcze lepiej i szybciej dostępne niż te już istniejące w Europie zachodniej.

Rozwiązania chmurowe Azure od Lizard

Najpopularniejsze usługi oferowane przez Azure a sprzedawane, konfigurowane i administrowane przez nas jako Partnera Microsoft.

 • Azure Virtual Machines – Windows – maszyny wirtualne wyposażone w dobieralne i elastyczne parametry sprzętowe optymalizowane pod system Windows
 • Azure Virtual Machines – Linux – maszyny wirtualne wyposażone w dobieralne i elastyczne parametry sprzętowe optymalizowane pod system Linux
 • Azure SQL Database – Baza danych MS SQL – środowisko bazy danych MS SQL
 • Azure Database for mySQL – środowisko Bazy danych mySQL
 • Azure Blob Storage – Storage Blokowy
 • Azure Kubernetes Service – środowisko kontenerowe
 • Azure DevOps – zestaw nowoczesnych usług developerskich
 • Microsoft Azure Portal – portal integrujący wszelkie informacje dotyczące Twoich zasobów w Azure
 • Azure Backup – usługa backapu realizowana narzędziami Microsoft na wybrane nośniki danych od tradycyjnych przez blokowy do archiwalnych

Chmura Microsoft Azure dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Usługi chmury Azure

Usługi o najwyższej jakości oferowane przez Azure muszą być:

 1. Odpowiednio dobrane technologicznie, aby spełniały Twoje najbardziej wygórowane oczekiwania i potrzeby , gdy zapytasz nas o konsultacje zaplanujemy dla Ciebie całe środowisko pod względem technicznym
 2. Odpowiednio zakupione subskrypcję , aby zaoszczędzić i efektywnie korzystać ze wszelkich możliwości, jeśli zapytasz nas o konsultacje nasze doświadczenie zamienimy na odpowiedni dobór dla Ciebie produktów, uzyskamy wszelki możliwe warianty oszczędnościowe przedstawiając Ci różne warianty rozwiązań pod względem kosztowym
 3. Odpowiednio skonfigurowane , uruchomione, wdrożone , aby Twoje środowisko pracowało od pierwszego dnia dla Ciebie, gdy zapytasz nas o konsultacje zaplanujemy i wykonamy odpowiednie wdrożenie ,bez zbędnych rozruchów i przestojów.
 4. Odpowiednio wykonaną migrację , aby przenieść swoje systemy do Chmury Azure , zapytaj nas o konsultacje a my zgodnie z opracowanym planem przeniesiemy Twoje środowiska do chmury w szybko i skutecznie w wariancie, który zaspokoi Twoje potrzeby biznesowe i ekonomiczne
 5. Odpowiednio wykonaną chmurę hybrydową, aby połączyć najnowocześniejsze środowisko chmurowe i jego usługi z Twoim środowiskiem On-premise , którego nie da się przenieść ze względu na stosowane u Ciebie procedury, sposób produkcji czy bezpieczeństwo, zapytaj nas o konsultację a wykonamy dla Ciebie odpowiednią konfigurację i połączenia między systemami i zyskasz najbardziej efektywną chmurę obliczeniową hybrydową.
 6. Odpowiednio wykonaną administrację , update, zapytaj na o konsultację w celu opracowania planu i bieżącej administracji i update systemów pracujących na bieżąco dla Ciebie, usuwanie awarii i innych zdarzeń.
 7. Odpowiednio wykonaną dokumentację i procedury eksploatacji

#MyWiemyJakToZrobić!

Administracja chmury Microsoft Azure – korzyści

Usługi w chmurze Azure

Bogata gama funkcjonalności w chmurze pozwala na tworzenie i zarządzanie nowoczesnymi aplikacjami oraz narzędziami i procesami roboczymi bez konieczności inwestowania we własną infrastrukturę serwerową.

Bazy danych SQL Azure

Możliwość projektowania, rozbudowy oraz skalowania aplikacji relacyjnych w zewnętrznym środowisku to jedna z kluczowych korzyści systemu Baza Danych SQL od Microsoft Azure. Do zalet rozwiązania należy również opcja raportowania SQL, charakteryzująca się barkiem wymogu utrzymywania własnego środowiska oraz niższym kosztem początkowym.

Usługi mobilne z Azure

Możliwość skalowania zaplecza umożliwia tworzenie aplikacji dedykowanych systemom operacyjnym Windows Phone, Android oraz Apple iOS lub wzbogacanie ich o dodatkowe opcje, jak uwierzytelnianie użytkowników czy przechowywanie danych na zewnętrznym dysku.

Sieć Web

Witryny Sieci Web to usługa dająca możliwość wdrożenia aplikacji internetowych w zewnętrznym środowisku serwerowym. Do zalet tworzenia stron WWW w chmurze należą bez wątpienia skalowalność oraz niezawodność infrastruktury.

Backup danych do chmury Azure

Decydując się na wdrożenie Microsoft Azure, zyskujesz możliwość tworzenia oraz zarządzania kopiami zapasowymi przy zastosowaniu najpopularniejszych narzędzi do ochrony danych.

Usługi Media Services

Kompletne środowisko multimedialne zapewniające dostęp do zaawansowanych rozwiązań, takich jak kodowanie formatów, konwersja, odbieranie czy przesyłanie strumieniowe. Niezastąpione przy tworzeniu oraz rozbudowie narzędzi umożliwiających obsługę multimediów.

Menedżer ruchu Azure

Dostęp do chmury obliczeniowej Azure umożliwia również zarządzanie ruchem przychodzącym wraz z opcją jego równoważenia w zakresie wszystkich wykorzystywanych usług. Nie ma znaczenia, czy są one obsługiwane przez jedno data center, czy uruchamiane przez jednostki zlokalizowane w różnych rejonach świata.

Pamięć podręczna Azure

Dzięki tej usłudze możliwa jest optymalizacja pamięci podręcznej aplikacji w zależności od rosnącego obciążenia operacjami wykonywanymi przez użytkowników.

Wirtualna sieć Azure

Chmura Microsoft Azure, po wdrożeniu usługi Wirtualna Sieć pozwala na budowę prywatnych sieci VPN w celu bezpiecznego i wydajnego łączenia ich z posiadaną, fizyczną architekturą IT.

Sprawdź pozostałe usługi Lizard

#MyWiemyJakToZrobić!

Chmura Azure - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Migracja danych do chmury Azure

Migracja danych do chmury obliczeniowej Azure daje dostęp do tysięcy usług funkcjonujących w ramach infrastruktury serwerowej Microsoft Azure. Eksploatacja zasobów w zewnętrznej sieci umożliwia korzystanie z poszczególnych systemów oraz aplikacji, których użytkowanie w tradycyjnej formie nie byłoby możliwe z uwagi na bardzo wysokie koszty. Wybór takiego modelu usługowego daje możliwość konfiguracji środowiska IT z uwzględnieniem funkcji kluczowych dla konkretnego biznesu.

Dzięki utrzymywaniu rozwiązań na zewnętrznym dysku możesz w elastyczny sposób rozliczać wykorzystywane narzędzia, z możliwością zmiany licencji w dowolnym momencie. Otrzymujesz gwarancję spójnego, niezawodnego środowiska pełnego kompatybilnych produktów, zintegrowanych z chmurą danych. Wszystkie usługi dostępne w ramach systemu Microsoft Azure charakteryzują się najwyższym poziomem zabezpieczeń, dzięki czemu Twoja infrastruktura IT chroniona jest przed cyber zagrożeniami na wielu poziomach. Jednocześnie, w każdej chwili możesz liczyć na nasze wsparcie – swoich Klientów otaczamy kompleksową opieką, zarówno na etapie wdrożenia, jak i eksploatacji systemu.

 • Chcesz uciec od inwestycji w serwery fizyczne?
 • Chcesz zbudować bezpieczne rozwiązanie dla swojej firmy?
 • Chcesz nie mieć ograniczeń przy budowie swoich systemów biznesowych?

 

Wybierz najlepsze na rynku usługi świadczone w ramach Lizard.pl, w ramach których:

 • dobierzemy odpowiednie rozwiązanie,
 • zoptymalizujesz koszty,
 • opracujemy projekt,
 • udzielimy wsparcia lub realizujemy migrację,
 • zrealizujemy integrację z Twoją chmurą prywatną tworząc tak zwaną chmurę hybrydową.

 

Zrealizujemy dla Ciebie zoptymalizowany dobór licencji i dostępów oraz wykonamy niezbędne usługi integracyjne.

Chmura Azure - pytania i odpowiedzi

Microsoft Azure to stale rozwijający się zestaw usług w chmurze, który pomaga Twojej organizacji sprostać wyzwaniom biznesowym. To wolność tworzenia, zarządzania i wdrażania aplikacji w ogromnej globalnej sieci przy użyciu ulubionych narzędzi i struktur.
Dlaczego i w jaki sposób pomyślnie przejść do chmury?
Twoja organizacja może uzyskać przewagi konkurencyjne dzięki chmurze obliczeniowej, takie jak wyższa skuteczność, większa elastyczność, niższe koszty i lepsza wydajność aplikacji i usług. Chmura obliczeniowa reprezentuje zmianę tradycyjnego pojmowania zasobów IT i dlatego przejście do chmury wymaga starannego planowania i określenia strategii.
Migracje do chmury mogą także dotyczyć przejścia od jednego dostawcy chmury do innego. To także wymaga starannego planowania i rozważenia tych samych czynników.

Microsoft Azure to środowisko chmury publicznej infrastruktury i systemów operacyjnych oraz przepływu danych które posiada kilka tysięcy pozycji w cenniku, do tego należy pamiętać , że płaci się nie tylko za kupowany komponent ale także np za ruch czy ilość wykonanych operacji.
Proponuję Tobie , zaufaj inżynierom , którzy robią to zawodowo i posiadają doświadczenie i kompetencje.

Nasi administratorzy dokonują wielu migracji do chmury Microsoft Azure, dzięki temu posiadają duże doświadczenie. Planowanie i wykonanie prac w środowisku AZURE to wymagający proces , w którym trzeba dbać także o limity kosztów. Dlatego lepiej jest skorzystać z naszych usług, my wiemy jak to zrobić!

4.9/5 - (20 głosów)