Szukaj
Close this search box.

Rozwiązania chmurowe – administracja Chmurą 365 i Azure

Spis treści

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców szuka ekonomicznych rozwiązań informatycznych, które będą jednocześnie dostosowane do potrzeb, bezpieczne i skuteczne. Doskonałym działaniem podejmowanym w ramach obsługi IT, jest migracja usług do Chmury Microsoft 365 i Azure. Co wchodzi w skład administracji Chmurą 365 i Azure?

 

Chmura Microsoft 365

Microsoft 365 to wydajna infrastruktura, będąca połączeniem rozwiązań zastosowanych w platformie komunikacyjnej i pakiecie biurowym. Zapewnia dostęp do następujących narzędzi:

 • Poczta elektroniczna Exchange Online – migracja usługi do chmury jest możliwa niezależnie od wersji programu, liczby pracowników do których należą konta pocztowe oraz zawartości skrzynek (maile, kontakty, kalendarze).
 • Usługa One Drive – dzięki migracji danych na Chmurę 365 zyskuje się więcej miejsca w wirtualnym schowku OneDrive.
 • Platforma Teams i Skype – narzędzia umożliwiają prowadzenie telekonferencji, spotkań biznesowych, pomagają również w pracy zdalnej, nie mając przy tym żadnego wpływu na niezawodność i wydajność infrastruktury serwerowej.
 • Pakiet biurowy – Word, Excel, Power Point, Outlook dla Windows, MAC i Android.
 • Aplikacje dodatkowe, takie jak: ToDo, Power BI, Planner, OneNote.

Usługa administracji Chmurą 365 to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu problemów informatycznych przez wykwalifikowanych specjalistów IT, lecz także przygotowywanie przez nich strategii właściwej dla danej firmy, wdrożenie oprogramowania oraz utrzymanie bezpiecznego środowiska informatycznego. W ramach administracji Chmurą 365 wykonuje się:

 • migrację poczty do Microsoft 365,
 • działania wdrażające pakiet Microsoft 365,
 • konfigurację komunikatorów Skype, Microsoft Teams oraz wirtualnych dysków OneDrive,
 • konfigurację i wdrożenie wewnętrznej bazy wiedzy, czyli SharePoint.

Chmura Azure

Microsoft Azure pomaga w stworzeniu oraz utrzymaniu infrastruktury informatycznej danego przedsiębiorstwa w oparciu o zewnętrzne usługi serwerowe. Za pośrednictwem platformy użytkownicy mogą korzystać z wielu aplikacji i narzędzi niezbędnych w codziennej pracy i to bez potrzeby ich instalowania na urządzeniu. Dzięki migracji danych do Chmury Azure, możliwa jest konfiguracja środowiska informatycznego, uwzględniając przy tym najistotniejsze funkcje dla danej firmy. Są to m.in.:

 • Bazy danych SQL – rozwiązanie pozwala projektować i rozbudowywać aplikacje relacyjne w zewnętrznym środowisku oraz wykonywać raporty SQL.
 • Usługi mobilne – umożliwia tworzenie aplikacji dla takich systemów, jak Windows Phone, Android, Apple iOS, przy równoczesnym rozbudowywaniu ich o dodatkowe opcje.
 • Backup danych – dzięki wdrożeniu Microsoft Azure, użytkownicy mają możliwość zarówno tworzyć, jak i zarządzać kopiami zapasowymi, korzystając ze sprawdzonych i skutecznych narzędzi zabezpieczających dane.
 • Sieć Web – usługa pozwala wdrożyć aplikacje internetowe w zewnętrznym środowisku serwerowym.
 • Usługi w chmurze – dzięki usłudze możliwe jest korzystanie z mnóstwa nowoczesnych narzędzi i aplikacji i to bez potrzeby inwestowania we własną infrastrukturę serwerową.

 

Wszelki usługi, z których może korzystać przedsiębiorca w ramach Microsoft Azure, są efektywne tylko wtedy, gdy są należycie administrowane. Warto zatem zdecydować się na administrację Azure.

Specjaliści IT pomogą w migracji danych do chmury, w stworzeniu środowiska mobilnego, hostingu domen, wdrażaniu najkorzystniejszych rozwiązań. Ponadto zajmą się modernizacją poszczególnych aplikacji.

5/5 - (1 głosów)