Szukaj
Close this search box.

Microsoft 365 – czym jest i jakie daje korzyści?

Spis treści

Microsoft 365 to nowoczesny system, dzięki któremu użytkownicy mają dostęp do swoich plików i aplikacji z dowolnego miejsca – komputera, telefonu oraz innych urządzeń mobilnych. Bezpieczeństwo, elastyczność, zwiększona wydajność i komfort firmy to tylko niektóre z zalet pakietu. Czym dokładnie jest Microsoft 365?

Microsoft 365 – co to?

Microsoft 365 to alternatywa dla tradycyjnego pakietu biurowego, łącząca cechy platformy komunikacyjnej i wspomnianego pakietu. Aplikacja wyróżnia się możliwością obsługi danych w chmurze oraz zwiększoną integracją z usługami Microsoft.

System został stworzony z myślą o nieustannie zmieniających się potrzebach biznesu. Nic więc dziwnego, że umożliwia łatwą organizację pracy na wszystkich poziomach przedsiębiorstwa.

Co znajduje się w pakiecie Microsoft 365? W zależności od pakietu otrzymamy m.in.:

  • Word,
  • Excel,
  • PowerPoint,
  • OneDrive,
  • Outlook,
  • komunikator Microsoft Teams.

Wszystkie aplikacje i narzędzia dostępne w ramach systemu są zsynchronizowane z zasobami firmy, dzięki czemu bezproblemowo i wygodnie można współpracować online oraz w razie potrzeby szybko i łatwo udostępniać dokumenty. Jedną z najważniejszych zalet Microsoft 365 jest możliwość współtworzenia plików, które mogą być edytowane przez kilka osób w tym samym czasie.

W zależności od wersji, pakiet może być rozbudowany również o usługę Exchange, która obsługuje pocztę email oraz zespala ze sobą kalendarze i kontakty.

Jakie wersje Microsoft 365 są dostępne?

Microsoft 365 to niezwykle elastyczna usługa, dzięki której możliwe jest dopasowanie środowiska pracy do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Zależnie od wersji systemu, zakres oferowanych usług nieco się różni. Wyróżniamy:

  • Microsoft 365 Business Basic – dostęp do aplikacji Word, Excel, 1TB miejsca w chmurze OneDrive, dostęp do Teams oraz 50GB na pocztę i Echange.
  • Microsoft 356 dla firm – dostęp do aplikacji online i klasycznych oraz 1TB w OneDrive.
  • Microsoft 365 Business Standard – najbardziej rozbudowana wersja systemu, oferująca dostęp do Word, Excel, PowerPoint, Exchange oraz komunikatora Teams.

 

Microsoft 365 pomaga rozwinąć biznes

Microsoft 365 w bezpośredni sposób wpływa na rozwój działalności. Pakiet biurowy może zostać uruchomiony na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym, niezależnie od tego czy korzysta się z przeglądarki na laptopie, telefonie czy pakietu zainstalowanego na komputerze. Dzięki systemowi różni użytkownicy mają dostęp do tych samych dokumentów i wiadomości w tym samym czasie. Dodatkowo Microsoft 365 rozbudowany jest o funkcję synchronizacji plików z danym urządzeniem dla dostępu offline.

W ramach pakietu przedsiębiorcy mogą korzystać z usługi Exchange, która łączy pocztę, kontakty i kalendarze, jednocześnie zabezpieczając dane dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania antywirusowego i filtru anty-spam. Pakiet umożliwia również opcję udostępniania dużych plików oraz ich podgląd i edycję z poziomu przeglądarki (aplikacja OneDrive).

Nierozerwalnym elementem własnego biznesu jest pozostawanie w ciągłym kontakcie ze współpracownikami czy kontrahentami. W Microsoft 365 znalazł się nowoczesny komunikator Teams, dzięki któremu można zorganizować spotkanie online czy skontaktować się z klientem.

5/5 - (1 głosów)