Szukaj
Close this search box.

Konfiguracja, migracja i wdrożenia systemów IT

Spis treści

Jednym z elementów strategii biznesowej niemal każdej firmy jest wdrożenie odpowiedniego systemu IT. Ułatwi on współpracę wewnątrz przedsiębiorstwa, przyspieszy pozyskiwanie niezbędnych danych oraz zwiększy ich bezpieczeństwo. Wdrożenie systemu informatycznego nie jest proste, wymaga bowiem indywidualnego podejścia, rozeznania w branży i specyfice konkretnej firmy, a także wiedzy w tym zakresie. Warto zatem skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów z firmy it.

 

Wdrożenie systemu IT – jak przebiega?

Wdrożenie systemu informatycznego składa się z kilku etapów. Najpierw należy przeanalizować charakter danego przedsiębiorstwa pod kątem indywidualnych oczekiwań i specyfiki branży, w której konkretna firma świadczy swoje usługi. Z tego powodu system IT dla każdego biznesu będzie się nieco różnić.

Kolejny krok to dokładna weryfikacja potrzeb użytkowników. Wiedząc jak najwięcej na temat przedsiębiorstwa, planowanego rozwoju i kierunku jego działania, specjaliści mogą w prostszy sposób dostosować system informatyczny do firmy. Następnie należy zebrać informacje, które pomogą w jego skonfigurowaniu.

Proces ten polega na zmianie ustawień systemu w taki sposób, aby usprawniał pracę, dobrze funkcjonował, a jednocześnie odpowiadał oczekiwaniom danego przedsiębiorcy. Konfiguracja obejmuje bazy danych, urządzenia oraz programy. Choć wdrożenie oprogramowania może wydawać się zbyt czasochłonne, warto się na to zdecydować, ponieważ proces ten wpływa znacząco na efektywność działania biznesu.

Kolejnym etapem jest wdrażanie określonych funkcjonalności, które pozwalają dopasować system informatyczny do rodzaju działalności. Kiedy zostanie on utworzony i skonfigurowany w zgodzie z potrzebami firmy, specjaliści IT mogą przejść do jego instalacji i ustawienia parametrów wstępnych.

Dlaczego warto się zdecydować na profesjonalne usługi IT?

Zespół doświadczonych, wykwalifikowanych inżynierów i administratorów IT dobierze optymalne usługi i produkty do danego przedsiębiorstwa. Zaplanuje również migrację do:

  • Chmury Microsoft 365 – system stanowi połączenie platformy komunikacyjnej i pakietu biurowego. Po wdrożeniu infrastruktury, zapewnia ona dostęp do wielu narzędzi, takich jak OneDrive, poczta elektroniczna Exchange Online, Sharepoint, Teams czy aplikacje dodatkowe. W zależności od potrzeb firmy, wdrożenie Microsoft 365 może dotyczyć całego pakietu bądź kilku wybranych aplikacji.
  • Chmury Azure – platforma umożliwia korzystanie z wielu narzędzi przydatnych w codziennej pracy, bez potrzeby ich instalowania na urządzeniach. Użytkownicy mogą zarządzać kopiami zapasowymi, budować prywatne sieci VPN, projektować aplikacje relacyjne czy korzystać z usługi Media Services.

 

Proces migracji zostanie przeprowadzony szybko i bezproblemowo, nie kolidując z bieżącą pracą przedsiębiorstwa.

Specjaliści IT zajmą się również monitorowaniem sieci, aktualizacją oprogramowania, instalowaniem systemów antywirusowych oraz konfigurowaniem sprzętu. W ten sposób możliwe będzie utrzymanie sprawnie działającego systemu informatycznego.

5/5 - (1 głosów)