Szukaj
Close this search box.

Jak działają zabezpieczenia Sophos?

Spis treści

Prowadząc własną firmę, warto zadbać w odpowiedni sposób o bezpieczeństwo systemów, sieci i baz danych. Cyberprzestępcy sięgają po coraz to nowsze metody, dzięki którym są w stanie wykraść cenne informacje oraz wprowadzić trwałe zmiany w danych przechowywanych w chmurze, dostępnych na skrzynkach pocztowych, itp. Bez względu za to, na jakim etapie cyfryzacji jest dana firma, nie należy lekceważyć potencjalnych zagrożeń. Jednym z czołowych producentów oprogramowania bezpieczeństwa IT jest firma Sophos. Jak działają zabezpieczenia tego producenta? Czy warto się na nie decydować? Odpowiadamy poniżej.

O firmie Sophos

Firma działa w branży IT od 1986 roku i jest jednym z najdłużej istniejących na rynku dostawców różnych oprogramowań antywirusowych, antymalwarowych, antyspamowych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusów oraz niebezpiecznych aplikacji lub programów. Obecnie z usług Sophos korzysta około 100 mln użytkowników na całym świecie, w tym i w Polsce.

Z pewnością warto podkreślić, że oprogramowania Sophos zapewniają wysoki poziom ochrony danych systemowych i sieciowych firm, działających w różnych branżach. Dzięki nim można skutecznie zablokować niechciany SPAM oraz wyłapywać ewentualne ataki na bazy danych czy na różne informacje zgromadzone w chmurze, na skrzynkach mailowych, itp.

Zabezpieczenia Sophos – jak działają?

Przedstawiamy przykładowe rodzaje zabezpieczeń oferowanych przez firmę Sophos. Antivirus Sophos dla firm – skuteczny antywirus, który zwalcza szkodliwe oprogramowania, chroni systemy i serwery przedsiębiorstw, a także zabezpiecza i monitoruje bazy danych, usprawnia procesy i przyspiesza pracę serwera. Idealny antywirus, np. dla firm IT. Sophos Endpoint Security EDR – powstrzymuje zaawansowane ataki złośliwego oprogramowania i wykorzystuje system rozszerzonego reagowania XDR, by zabezpieczyć cały ekosystem środowiska systemu.

Usługi firmy Sophos

  • XG Firewall – system bezpieczeństwa, który monitoruje ruch sieciowy,
  • Sophos Intercept X – świetne zabezpieczenie dla urządzeń mobilnych, smartfonów i tabletów,
  • Sophos SafeGuard Encryption – oprogramowanie służy do szyfrowania urządzeń zgodnie z RODO, przeznaczone dla małych i średnich organizacji. Najważniejszą cechą programu SafeGuard Encryption jest kompleksowa ochrona danych na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych. Program jest zbudowany w taki sposób, że świetnie dopasowuje organizacyjny przepływ pracy i procesy bez spowalniania wydajności,
  • Sophos Secure Web Gateway – idealny rodzaj oprogramowania przeznaczony przede wszystkim dla firm, którym zależy na bezpiecznym przeglądaniu stron internetowych.

 

Szukając skutecznego oprogramowania antywirusowego, antymalwarowego, które zabezpieczy nie tylko system, ale sieć, bazy danych czy dane przechowywane w chmurze, warto zdecydować się na usługi firmy Sophos. Przedsiębiorstwo działa na rynku światowym od 1986 roku, a z jego produktów korzysta ponad 100 milionów użytkowników. W ofercie Sophos można znaleźć świetnie programy antywirusowe, chroniące urządzenia mobilne, WiFi, zapewniające kompleksową ochronę danych na wielu urządzeniach oraz systemach operacyjnych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, firma it Lizard jako partner Sophos to najlepszy wybór do wdrożenia rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

5/5 - (1 głosów)