Szukaj
Close this search box.

Audyt stanu systemu i zabezpieczeń

Audyt systemów it

Czasem jest tak, że firmy rozwijając się , dbają o swoją główną działalność , zapominają o systemach IT , które stanowią kluczowy element każdej firmy.
Często nawet to, że na miejscu funkcjonuje dział IT nie gwarantuje , że o stanie i potrzebach IT na odpowiednim poziomie jest powiadomiony Zarząd danej firmy. Inicjatywa o przeprowadzenie audytu zewnętrznego i nie zależnego często zwraca się do nas Zarząd , który chce zweryfikować pewien stan bieżący, ale też inicjatorem wykonania audytu są działy IT , którym zależy na przekazaniu Zarządowi , czasem trudnych, ale ważnych informacji mających na celu przekazanie niezależnej decyzji np. o konieczności przeprowadzenia modernizacji lub migracji systemu IT.

Zakres prac nie różni się od Audytu przedwdrożeniowego , różnica polega na jedynie na dokładnym rozłożeniu akcentów, w kierunkach, które wskazuje Zarząd lub Dział IT Klienta. Analiza jest wtedy dokładniejsza w wyznaczonych obszarach.

Czas trwania:

W celu realizacji audytu musi odbyć się przynajmniej jedna wizyta lokalna (8 godzin) resztę prac w zależności od złożoności systemu i możliwości technicznych prowadzimy zdalnie. Opracowanie wyników będzie realizowane przez 7 dni roboczych.

Wyniki prac:

Wyniki prac będą przedstawione w formie dokumentu po audytowego oraz jeśli będzie taka potrzeba przygotujemy prezentacje dla Zarządu.
Wyniki prac będą zawierały także propozycje technologii , które Klient może użyć lub zlecić ich wykonanie i wykorzystanie do modernizacji lub wykonania migracji swoich systemów.

Dowiedz się o swoim systemie IT wszystkiego czego potrzebujesz do podjęcia ważnych dla siebie i swojej firmy decyzji.

Na podstawie materiałów jakie CI dostarczymy po audycie stanu systemu IT dowiesz się w jakim stanie jest bezpieczeństwo systemu, czy Twoje IT robi to do czego jest powołane , czy firma outsourcingowa spełnia wymagania, czy system jest bezpieczny, czy czekają Cię jakieś niezbędne naprawy i w którą stronę iść aby wykorzystać informatykę w taki sposób aby Twoja firma mogła odpowiadać na zapotrzebowanie rynku i rozwijać się bez zakłóceń. Nie od dziś wiadomo, że informatyka to krwiobieg każdej firmy.

W materiałach po audytowych otrzymasz od nas:

  1. Inwentaryzację obecnych komponentów serwerowych i sieciowych.
  2. Informację o strukturze i konfiguracji i rolach serwerów.
  3. Informację na temat sieci komputerowej, jej budowy, bezpieczeństwa, aktualności.
  4. Informacje na temat stanu Firewall.
  5. Informacja o zabezpieczeniu antywirusowym. 
  6. Informację na temat wykorzystywanych przez Ciebie chmur oraz powiązania ich z Twoim systemem IT.
  7. Informację na temat konfiguracji i bezpieczeństwa stacji roboczych i urządzeń mobilnych Twoich użytkowników.
  8. Informacje o systemie bezpieczeństwa fizycznego zasobów IT.
  9. Informację o uprawnieniach do systemów.
  10. Oraz to co byś chciał jeszcze.

W ramach naszej pracy zaproponujemy Ci także rozwiązanie najważniejszych dla Ciebie problemów oraz wskażemy, które elementy systemu trzeba zmodernizować lub jakie rozwiązania dziś na rynku będą dla Ciebie najlepsze. Będziesz mógł świadomie zdecydować co w najbliższej przyszłości zrobić, aby system był dla Ciebie funkcjonalny i bezpieczny.

W zależności od wielkości firmy oraz tego czy musimy odwiedzać wszystkie lokalizacje Twojej firmy, audyt taki trwa najczęściej od 1 do 5 dni prac u klienta i od 5 do 10 dni trwa opracowanie wyników.

#MyWiemyJakToZrobić!

Partnerzy Lizard

 

Właściwa ochrona danych – procedury, dokumentacje, polityka bezpieczeństwa

Siłą nowoczesnego przedsiębiorstwa jest systemowe działanie, powtarzalność procesów, łatwe ich powielanie i szybkość zmian. Nie można tego osiągnąć bez posiadania odpowiednich procedur opisujących działanie systemów informatycznych. W ramach tworzenia dokumentacji do uzyskania Certyfikacji ISO jesteśmy w stanie przygotować procedury dotyczące Systemów Informatycznych. Warto zwrócić uwagę także na dokumentację jaką musi posiadać każda firma w związku z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych. Potrafimy także przygotować procedury bezpieczeństwa. Z powodzeniem bierzemy udział w pracach walidacyjnych w firmach farmaceutycznych zgodnie z GMP, GLP, FDA.

Audyty systemów dla firm

#MyWiemyJakToZrobić!

Audyt systemów it dla firm - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

5/5 - (5 głosów)