Szukaj
Close this search box.

Bezpieczeństwo informatyczne w firmie

Administracja bezpieczeństwem to złożone zagadnienia oparte na budowaniu świadomości użytkowników, szkoleniach, dobrych praktykach i procedurach. Możemy Ci w tym pomóc.

Trzeba jednak pamiętać, że systemy informatyczne bez stosownego zarządzania bezpieczeństwem z dnia na dzień stają się same w sobie niebezpieczne bez regularnego zarządzania wdrażania najnowszych technologii. Cyberprzestępcy nie próżnują i trzeba być przygotowanym na wszystko. Dlatego jesteśmy przygotowani do działań, które uchronią Ciebie i Twoje zasoby informatyczne przed atakiem z Internetu.

#MyWiemyJakToZrobić!

Bezpieczeństwo systemu informatycznego z Lizard

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie cyber bezpieczeństwa IT, współpracując z dużymi markami m.in. Sophos, Bitdefender czy Fortinet. Wykonujemy testy, audyty, migracje i wdrożenia rozwiązań bezpieczeństwa informatycznego. Szeroka gama usług i kompetencji pozwala dostosować projekt do wymagań klienta, niezależnie od tego czy zabezpieczenia wymagają sieci, serwery czy złożone systemy. Dzięki bogatemu doświadczeniu w segmencie zabezpieczeń informatycznych, wiemy jak zabezpieczyć dane firmowe w optymalny sposób.

Bezpieczeństwo – Administracja, Testy

Bezpieczeństwo systemów IT to wielopoziomowy system , którego zadaniem jest ochrona systemów IT oraz danych użytkownika. Trzeba pamiętać , że dane użytkownika to nie tylko jego pliki czy dane zgromadzone w aplikacjach i bazach danych, ale także dane związane, z konkretną osobą czyli tożsamość w świecie cyfrowym.

Najważniejsze zabezpieczenia systemów IT

W dużym uproszczeniu należy przyjąć , że najważniejszymi elementami ochrony systemów, danych i tożsamości są:

Urządzenia typu FireWall, UTM – czyli urządzenia i systemy, które instaluje się na wejściu do firmy , na łączu doprowadzającym Internet. Odpowiednie zaprojektowanie , wdrożenie takiego systemu gwarantuje nam , że ruch Internetowy , który dla zwykłego użytkownika jest niewidzialny i niezrozumiały nie zagraża systemom i danym. Nasze doświadczenie pozwala, niezależnie od wiedzy użytkowników, na wdrożenie mechanizmów ochrony, monitoringu i oczyszczania ruchu z i do Internetu. Technologie przez nas uznane za najbardziej efektywne i niezawodne to Sophos, Cisco, Fortinet.

Oprogramowanie typu Endpoint Protection – chroni urządzenia użytkowane przez pracowników takie jak komputery, urządzenia mobilne, tablety, smartfony. Oprogramowanie to odpowiednio wdrożone i administrowane „myśli” za użytkownika i reaguje na zagrożenia występujące w sieci i na urządzeniu użytkownika. Natychmiastowa reakcji chroni użytkownika przed daleko idącymi konsekwencjami takimi jak utrata danych, haseł czy tożsamości.

Najczęściej wdrażanymi rozwiązaniami są rozwiązania o dużej skuteczności i rozsądnej cenie czyli te w których mamy największe doświadczenie : Sophos Endpoint Protection, Sophos Server Protection , Sophos Mobile , Microsoft Defender , Bitdefender

Ochrona danych w chmurze

Ochrona danych zgromadzonych w chmurze , w brew temu co myślą użytkownicy nie należy do producenta czy operatora danej chmury. Obowiązek ten jest po stronie Klienta, to on określa poziom ochrony i budżet jaki chce na te rozwiązania poświęcić. Ważne jest aby zdawać sobie z tego sprawę i przy zabezpieczeniu rozwiązań chmurowych stosować takie rozwiązania jak : Microsoft Defender for Microsoft365, Veeam for Microsoft365, Veeam for Azure, Sophos for Azure

Jeśli najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie oddanie w ręce profesjonalistów nadzoru, monitorowania, reagowania i usuwania awarii 24 godziny na dobę 365 dni w roku to warto jest zastosować rozwiązanie Sophos Managed Detection and Response (Sophos MDR). To prawdziwe bezpieczeństwo z gwarancją najwyższej staranności i odpowiedzialności do 1 miliona euro.

Zabezpieczenie danych dzięki kopiom zapasowym

Zawsze pamiętaj o Backup. Bez względu jak dobrze zabezpieczysz swój system zawsze można spodziewać się niespodziewanego. Dlatego zastosuj rozwiązania Veeam for Microsoft 365, Veeam for Azure, Veeam Backup & Replication , Veeam CloudConnect.

Testowanie systemów

Testy, testy, testy , aby czuć się bezpiecznym i minimalizować ewentualne ryzyka należy w sposób ciągły testować swoje zabezpieczenia , my robimy to za pomocą bardzo dobrego oprogramowania SecPoint , które zidentyfikuje wszystkie problemy i ewentualne luki w stosowanych zabezpieczeniach testując system i infrastrukturę IT z zewnątrz i wewnątrz firmy.

Bezpieczeństwo informatyczne dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Zabezpieczenia systemów i sieci informatycznych

Bezpieczeństwo sieci jest ważnym elementem zapewniania bezpieczeństwa informacji i danych w systemach informatycznych. Obejmuje ono zarówno zabezpieczenia techniczne, jak i procedury zarządzania bezpieczeństwem. Istnieje wiele różnych sposobów zabezpieczenia sieci informatycznych, w tym zabezpieczenia sprzętowe, zabezpieczenia oprogramowania: Obejmują one oprogramowanie antywirusowe, które chroni sieć przed złośliwym oprogramowaniem oraz oprogramowanie zarządzające bezpieczeństwem sieci. Ponadto, bezpieczeństwo informatyczne to również sprecyzowane procedury zarządzania bezpieczeństwem, obejmują one polityki bezpieczeństwa, procedury i standardy, które określają sposoby postępowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci. Zabezpieczenie sieci informatycznej jest procesem ciągłym i wymaga stałej aktualizacji i ulepszania, aby zapewnić skuteczne ochronę przed atakami.

Bezpieczeństwo IT - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Bezpieczeństwo informatyczne - pytania i odpowiedzi

Administracja systemami antywirusowymi to sztuka doboru odpowiednich środków i technologii w taki sposób aby system był bezpieczny i wydajny. Aby system pracował w tle i w odpowiedni sposób bronił naszych zasobów informując jednocześnie o zagrożeniach. Nawet najlepszy system antywirusowy bez pracy administracyjnej to tylko koszt w tabeli budżetowej. Dlaczego? Dlatego , że cyberprzestępcy pracują dzień i noc aby Tobie zagrozić , Systemy antywirusowe wymagają przeglądów i podejmowania decyzji, uzupełnienia konfiguracji i uruchamiania nowych modułów rozwijających się tak szybko jak powstają nowe zagrożenia.

Szyfrowanie urządzeń mobilnych, prosta czynność, ale tylko wtedy gdy znajdujesz oprogramowanie i klikasz zaszyfruj. To co dzieje się później to już inny temat a trzeba znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Jak zintegrować logowanie do komputera z logowaniem w Active Directory? Gdzie trzymać klucz szyfrujący? Jak odszyfrować komputer np po update biosu? W jaki sposób mieć kontrolę nad zaszyfrowanymi komputerami w firmie gdy ich jest 5…10…50…500 ?

Cyberprzestępcy atakują codziennie, co noc, 24 godziny na dobę. Co wtedy robi Twój Firewall, broni Ciebie i Twoich systemów, czy może dostał już zadyszki i zabrakło mu “aktualnej wiedzy”? Trzeba dbać o aktualność systemu i zapewnić mu “ciągłe uczenie się” tego co robią cyberprzestępcy, dobry administrator właśnie to zapewnia.

4.9/5 - (15 głosów)