Search
Close this search box.
sophos endpoint protect endpoints

Zabezpiecz dane z Sophos Intercept X

Sophos Intercept X to wiodące w branży rozwiązanie do ochrony urządzeń końcowych, które zmniejsza możliwy do zaatakowania obszar i zapobiega zagrożeniom. Łącząc mechanizmy zwalczające złośliwy kod i blokujące ransomware, bazującą na głębokim uczeniu sztuczną inteligencję oraz inne techniki kontroli narzędzie to zatrzymuje ataki zanim wpłyną na Twoje systemy. Intercept X wykorzystuje kompleksowe, wielowarstwowe podejście do ochrony urządzeń końcowych, zamiast polegać wyłącznie na jednej podstawowej technice zabezpieczeń.

Ochrona przed nieznanymi zagrożeniami

Bazujący na sztucznej inteligencji mechanizm głębokiego uczenia w Intercept X jest skuteczny w wykrywaniu i blokowaniu złośliwego kodu nawet wtedy, gdy nie został on wcześniej dostrzeżony. W tym celu analizowane są atrybuty plików z setek milionów próbek, aby identyfikować zagrożenia bez potrzeby tworzenia sygnatur.

Rozwiązania Sophos z Lizard

Lizard jest platynowym Partnerem Sophos. Nasi eksperci służą profesjonalnym wsparciem w wyborze programu antywirusowego i pomagają we wdrożeniach oraz bieżącej obsłudze zakupionego rozwiązania.

sophos

Sophos Intercept X dla biznesu

#MyWiemyJakToZrobić!

Blokada ransomware’u

Intercept X zawiera zaawansowane funkcje przeciwdziałające atakom ransomware, które wykrywają i blokują stosowane w nich złośliwe procesy szyfrowania. Natomiast pliki, które zostały zaszyfrowane, mogą być przywrócone do stanu sprzed ataku, co minimalizuje jego wpływ na produktywność firmy.

Zapobieganie exploitom

Mechanizm przeciwdziałania exploitom blokuje uruchomienie złośliwego kodu, który atakujący wykorzystują do włamywania się do urządzeń, kradzieży danych uwierzytelniających oraz dystrybucji złośliwego oprogramowania. Poprzez blokowanie technik stosowanych w całym łańcuchu ataków Intercept X zapewnia firmom bezpieczeństwo przed atakami bezplikowymi oraz exploitami dnia zerowego.
Zmniejszenie możliwego do zaatakowania obszaru
Nadzór nad aplikacjami i urządzeniami, które mogą być uruchamiane w środowisku użytkownika, blokada złośliwych stron internetowych i potencjalnie niechcianych aplikacji.

Synchronized Security

Rozwiązania Sophos są skuteczniejsze, ponieważ współpracują ze sobą. Na przykład, Intercept X i Sophos Firewall wymieniają się danymi w celu automatycznego odizolowania zagrożonych urządzeń podczas neutralizacji ataku, a następnie przywrócenia dostępu do sieci. Wszystko to bez konieczności interwencji administratora.

Rozszerzone wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie (XDR)

Sophos XDR zapewnia większą dokładność polowania na zagrożenia, utrzymanie wysokiego poziomu higieny bezpieczeństwa oraz zmniejszenie nakładu pracy dla osób odpowiedzialnych za dział IT. Wdrożenie do pracy tego wiodącego w branży narzędzia ochronnego redukuje niepożądany szum, zaś mechanizm nadawania priorytetów wykrytym przypadkom, w połączeniu ze śledztwem prowadzonym przez sztuczną inteligencję sprawia, że łatwiej jest podejmować decyzję od czego zacząć działania neutralizujące skutki ataku. Natywna integracja urządzeń końcowych, serwerów, firewalli, poczty elektronicznej, chmury, urządzeń mobilnych i usług O365 jest dostępna w jeziorze danych, podobnie jak wgląd w czasie rzeczywistym w stan bezpieczeństwa lub możliwość podglądu danych historycznych (do 90 dni).

Zarządzane wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie (MDR)

Usługa polowania na zagrożenia i reagowania na nie, dostarczana całodobowo przez zespół ekspertów Sophos. Reagują oni na potencjalne zagrożenia, szukają wskaźników włamania i dostarczają szczegółowych analiz dotyczących zdarzeń, w tym informacji co się stało, gdzie, kiedy, jak i dlaczego.

Licencjonowanie – Proste zarządzanie

Intercept X jest zarządzany poprzez chmurową platformę Sophos Central, dostępną dla wszystkich rozwiązań Sophos. Jest to wspólny panel kontrolny dla wszystkich urządzeń i aplikacji

#MyWiemyJakToZrobić!

Sophos Intercept X - masz pytania?

#MyWiemyJakToZrobić!

Jak oceniasz tę stronę?