backup

Backup danych – zadbaj o bezpieczeństwo firmowych informacji

Kopie zapasowe, czyli backup danych, to rozwiązanie, dzięki któremu każda firma może zabezpieczyć się na różne okoliczności, w jakich może utracić cenne dla siebie informacje. Zapisane w plikach tekstowych, folderach itd. stanowią często wielką wartość dla danego przedsiębiorstwa. Aby więc je zachować, warto opracować politykę backupu. W tym zakresie pomocą służą nasi specjaliści. Podczas konsultacji dowiemy się, jakie masz oczekiwania, na jakich danych Ci zależy, jak również ustalimy wymagania techniczne potrzebne do wdrożenia systemu tworzenia kopii zapasowych. Wybór odpowiedniej strategii jest bardzo ważny, aby zoptymalizować wykorzystywane zasoby przechowywanych kopii zapasowych. Wiąże się też z czasem, jaki jest potrzebny na przywrócenie danych, aby szybko przywrócić działalność przedsiębiorstwa.

Kompleksowa strategia tworzenia kopii zapasowych

Nasza firma pomaga opracować politykę backupu danych indywidualną dla każdego przedsiębiorstwa. Tworzą ją różnego rodzaju dokumenty, zawierające wytyczne, jak postępować w konkretnych sytuacjach oraz określające wybór nośników, na których będą zapisywane kopie zapasowe. Rozwiązaniem w tym zakresie może być także skorzystanie z platform serwerowych. W przypadku praktycznie wszystkich podmiotów najlepszą opcją będzie przechowywanie zapasowych danych dodatkowo poza obrębem firmy.

Polityka backup powinna być ważna w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na jego wielkość. Poprawnie skonfigurowany system backupu danych pozwoli łatwo i wygodnie dotrzeć do informacji utraconych podczas awarii oraz szybko i skuteczne przywrócić pracę całego środowiska. Natomiast koszty utraty danych i ich odtwarzanie często są bardzo duże. W tym przypadku można skorzystać z opcji outsourcingu, korzystając z pomocy takich firm jak nasza. W ramach tego typu usług proponujemy skorzystać np. z bezpiecznych przestrzeni dyskowych zlokalizowanych w profesjonalnych centrach danych. Z kolei resztę operacji przeprowadzać wewnątrz firmy.

Po co robić backup danych

  • Dane to kapitał Twojej organizacji! Poczta, bazy danych, nagrania, faktury, prezentacje, kontrakty, dokumenty…
  • Średnia ilość danych generowanych przez przeciętnego użytkownika stale wzrasta
  • 43% firm, które doświadczyły katastrofy utraty danych nie ponowiły działalności, a 29% przestaje funkcjonować w przeciągu 2 lat
  • Większość firm wycenia wartość 100MB danych na więcej niż 1mln.
  • Utrata szeregu korzyści biznesowych z powodu każdej godziny przestoju funkcjonowania organizacji to sprawa oczywista.
  • Wysoki koszt utraty krytycznych danych biznesowych

ANKIETA OBSŁUGA ITO 

ANKIETA RODO 

POMOC ZDALNA

- Szybki dostęp do fachowej pomocy
- Pełne bezpieczeństwo ochrony danych
- Łatwe udzielanie pomocy na całym świecie
- szyfrowanie połączenia bezpiecznymi protokołami

ANKIETA RODO 

Adres kontaktowy :

Lizard Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
ul. Bukowińska 22 lok 200 XII piętro
02-703 Warszawa

Warszawa, tel.: +48 22 472 40 10

Kraków, tel.: +48 12 391 76 20

Katowice, tel.: +48 32 739 04 66

Wrocław, tel.: +48 71 723 21 66

Poznań, tel.: +48 61 642 70 20

e-mail : info@lizard.pl

Skontaktuj się z nami!

TOP